31 NUMARALI REKLAM ALANI
İsdemir Vakfı Bilgilendirme Toplantısı
İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Çalışanları Yardımlaşma Sandığı Vakfı, İsdemir’in Bedelsiz Hisse Hak Sahipleri için, düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısını İskenderun MKÜ Yazıcı Konservatuar Salonunda gerçekleştirdi.

Bilgilendirme toplantısına Hak-İş Konfederasyonu eski Genel Başkanı aynı zamanda TBMM Meclis İdare Amiri Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri aynı zamanda Vakıf Başkanı olan Bayram Altun, Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ile İskenderun Çelik-İş Şube Sekreteri Hacı Gönül , Şube Mali Sekreteri Tuncay Avcı , Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okcu, Şube Eğitim Sekreteri Murat Kayış, İsdemir Vakfı yöneticileri, bedelsiz hisse hak sahipleri ile diğer konuklar katıldılar.

Toplantının açılış konuşması Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okcu tarafından yapıldı. Okçu, selamlama konuşmasının ardından sözü Vakıf Başkanı Bayram Altun’a bıraktı.

Vakıf Başkanı Bayram Altun, bedelsiz hisse üzerinden yalana dayalı haksız ve yersiz ithamlarla İsdemir Vakfı'nı, özünde ise Çelik-İş Sendikası'nı hedef gösteren çıkar gruplarının emeğin en yüce değer olduğuna inanan, emek mücadelesinin öncüsü Hak-İş Konfederasyonu ve Çelik-İş Sendikası Özelleştirme sürecinde İsdemir' in yüzde 11’lik hissesini bedelsiz olarak çalışanlar adına verilmesini ve vakıf aracılığıyla belgelendirip kayıt altına alınmasını sağladığını bilmeleri gerektiğini kaydetti. Altun, “İsdemir Vakfı kendisine emanet edilen varlık değerlerini etkin ve verimli yöneterek, hissedarlar ve üyelerine kattığı değerleri sürekli arttırmak sorumluluğunu her şartta taşımıştır ve taşımaya devam edecektir” dedi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise uzun ve meşakkatli bir mücadelenin sonunda tek kuruş ödemeden çalışanlara bedelsiz hisseleri kazandırdıklarını ifade ederek, “Yargıyı yönlendirmemiz mümkün değildi. Tam 8 yıllık bir yargı süreci oluştu. Ancak bugün SPK’nın kararlarıyla hem hisse senetlerinin adlarınıza tescili hem de borsaya girmenin, hisse senetlerinin alınır, satılır hale gelmesinin ilk adımı atılmıştır. Bu gelişme tüm hisse sahiplerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu eski Genel Başkanı ve TBMM Meclis İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu oldu. Uslu, “Müjdeyi vermek üzere buradayım. SPK’nın kararı sonrası bedelsiz hisseler adınıza tescil edilecek. Hisse senetlerinin devir ve tedavülü üzerindeki kısıtlamalar kaldırılacak. İsdemir A.Ş. yönetim kurulu tüm bu düzenlemeler için gerekli kararları alıp, gerekli düzenlemeleri yapacak. Bundan böyle kimse burayı kışla gibi görüp, kışla gibi düşünmeyecek. 22 günlük grev sonrası leş kargalar emeğiniz üzerine konmak istediler. Bu leş kargalarına asla izin vermeyeceğiz. Sendikanız iyi günde, kötü günde sizlerle. Yüzde 11’lik bedelsiz hisse senetlerini sizlerle buluşturan yine konfederasyonunuz Hak-İş ve sendikanız Çelik-İş olmuştur. Nihai sona yaklaşılmıştır. Nihai son hisselerin kayıt altına alınması, hisseler üzerindeki devir şartının kaldırılması ve hisse senetlerinin alınır satılır hale gelmesiyle olacaktır” diye konuştu.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Savaş, İlke-der’i Ziyaret Etti
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Dörtyol’da faaliyet gösteren İlim Kültür Edebiyat...

Haberi Oku