SAĞLIK:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
'Sütü bozuk' firmanın Kürt sicili de bozuk çıktı
Okul Sütü " projesi kapsamında Türkiye ve bölge illerinde bulunan okullardaki çocuklar bir bir zehirlenerek hastanelere kaldırılırken gözler ise sütleri dağıtan firmalara çevrildi. Doğu Anadolu ve Ege Bölgesi'nin süt dağıtımını üstlenen firmalardan Balkan Süt Ürünleri fabrikasının sahibi Halil Durmaz'ın, fabrikasının çevresinde bulunan mahallelerde 3 yıl önce Kürtleri linç ettirdiği ortaya çıktı.

İzmir Torbalı'nın Yazıbaşı Beldesi'nde bulunan Balkan Süt Ürünleri Fabrikası sahibi Halil Durmaz ile belde sakini Kürtler arasında 14 Haziran 2009'da fabrikanın çıkardığı gürültüden dolayı tartışma çıktı. Fabrika sahibi Duran, Karabağlar ve Konak Ülkü Ocakları'ndan olay yerine insanları çağırarak, gürültü çıkarılmamasını isteyen Kürtlere yönelik saldırıda bulundu. Saldırıda Derviş İncemur, Ramazan Berçe ve Mehmet Nezir Aktaş silahla, 5 kişi de vücutlarının farklı yerlerinden yaralandı. 12 kişi ise darp edildi. Evlere yönelik saldırının ardından maddi hasar oluşurken, araçların camları kırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, Kürtlere yönelik bu saldırılara yer vermezken fabrika sahibi Durmaz aklandı. İddianamede, fabrika sahibinin "Vurun, öldürün" sözleri de "Sözlü hakaret" olarak nitelendirilmişti. Kürtleri hedef alan kurşunlar hastane yetkilileri ve polisler tarafından toplanırken, 16 Haziran 2009'da Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan muayene sonrasında 3 kişiye vücutlarında "kurşun delikleri bulunduğuna" dair rapor verildi. Tüm bunlara rağmen mahkeme süreci adeta fabrika patronu Durmaz'ı aklamaya dönüştü.

Bölge illerine süt dağıtıyor

Fabrikası İzmir'in Yazıbaşı Beldesi'nde bulunan merkezi ise İzmir Buca'da olan Balkan Süt Ürünleri Fabrikası sahibi Halil Durmaz'ın Kürtlere linç girişimlerinin üzerinden 3 yıl geçtikten sonra şirket, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortaklığı ile yürütülen "Okul Sütü" projesinin Doğu Anadolu ve Ege Bölgesi dağıtımını Pınar Süt ve Dimes Gıda ile birlikte aldı. Kürtlere karşı sicili bozuk olan firmanın bölgede dağıttığı sütler de bozuk çıkınca onlarca öğrenci zehirlenerek hastanelere kaldırıldı. DİHA
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
delikanlı ve doğrucu 2 yıl önce

yalan haber itibar etmeyelim

SGK’sız muayene ücreti yüzde 100 zamlandı
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK), “15 lira olan SGK’sız muayene ücreti yüzde 100 zamlanarak...

Haberi Oku