SİYASET:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
BDP Bahçesaray ilçe kongresi yapıldı
 BDP Bahçesaray İlçe Örgütü, 3. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. 

BDP Bahçesaray İlçe Örgütü, 3. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Dicle Çay Bahçesi'nde düzenlenen kongreye; BDP Van İl Başkanı Musa İtah, Van Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğar, BDP'li yöneticiler ve çok sayıda yurttaş katıldı. Divan seçiminin ardından, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamlarını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından konuşan Van Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğar, Bahçesaray'dan umutlu olduklarını söyledi. 

'Umuyoruz hükümet olumsuz adımlar atmaz'

Doğar'ın ardından konuşan BDP Van İl Başkanı Musa İtah ise, "Yeni bir süreç başlatılmıştır. Kürt özgürlük mücadelesi ile bu halk yoktan varolmuştur ve yeni bir halk yaratıldı. Bizler bu mücadeleyi inşa eden değerlerimizin sayesinde bugün burada sizlerin huzurundayız. Sayın Öcalan tarafından başlatılan sürece karşılık devlet olumlu adımlar atmıyor. Umuyoruz ki, hükümet sürece karşılık olumsuz adımlar atmaz" dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okundu. Tek liste ile gidilen seçimlerde, BDP Bahçesaray İlçe Başkanlığı'na tekrardan Mehmet Sait Tanrıverdi seçildi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan’ı alkışladım çünkü...
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı neden alkışladığını anlattı!

Haberi Oku