SİYASET:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hüseyin Çelik'ten İş Kur işçilerine komik açıklama!
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van’a gelen AKP Genel Başkan yardımcısı ve Eski Van milletvekili Hüseyin Çelik, parti binası önünde geçici İŞKUR işçileri tarafından karşılandı. Çelik aylardır Van’da işten çıkarılmamak için mücadele eden İŞ İşçilerine çalışma sürelerinin 1 ay uzatıldığı ifade etti. 

Partililer ve işçilerle bir araya gelen Çelik, depremlerin ardından İŞKUR aracılığıyla 8 aylığına işe alınan işçilerin çalışma sürelerinin 15 Haziran'da dolacağını hatırlattı.

İşçilerden gelen yoğun talep üzerine çalışma süresinin 1 ay daha uzatıldığını ifade eden Çelik, ''Depremden sonra İŞKUR aracılığıyla işe alınan ve 15 Haziran'da çalışma süreleri dolan işçiler için 1 aylık süre uzatımı yapılmıştır. Temmuz ayında işten çıkarılacak olan kardeşlerimiz 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla çalıştıkları kurumlarda işlerine devam edebilecekler'' dedi.

VAN'DA 30 BİN KONUT İNŞAA EDİLİYOR

Çelik, 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremden yaklaşık 6 saat sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgili bakanlarla Van'a ulaştığını, yaraların sarılması için hemen bir seferberlik başlatıldığını söyledi.
Türkiye'nin her yerinden Van'a yardımlar geldiğini bildiren Çelik, yardımlarıyla Van'ın ve Vanlı'nın yanında olanlara minnettar olduklarını vurguladı.
Van ve Erciş merkezde 15 bin konut inşaatının devam ettiğini kaydeden Çelik, şöyle devam etti:


''Bununla kalınmayacak 7 bin konut daha yapılacak. Köylerimizde 8 bin konut yapılıyor. Toplam 30 bin konut inşa edilmiş olacak. Giden canlar geri gelmez ama yeni bir Van inşa ediliyor. Buradaki insanlar bizim insanlarımız. Onların derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir. Bu anlayışla hareket ediyoruz.''
Depremden sonra onlarca okulun, hasar gördüğü için devre dışı kaldığını hatırlatan Çelik, Türkiye'nin her yerinde hayırseverlerin Van'da yeni okullar inşa etmeye başladıklarına dikkati çekti.

Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulunan milletvekillerinden en az 10'unun Van'da yeni okul yaptıracağını ifade etti. Hüseyin Çelik, hayırseverlerden Hacı Ali Yakın'ın da 15 Haziran'da depremde ağır hasar gören İkinisan İlköğretim Okulu'nun yerine yeni bir ilköğretim okulu inşa etmeye başlayacağını sözlerine ekledi.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Türkiye’nin yeni başbakanı Davutoğlu olacak
Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni başbakanın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu...

Haberi Oku