Beşar Esad İle Eşi Esma Esad, Koronavirüsü Atlattı!

Bilindiği gibi Suriye devlet başkanı Beşar Esad ile eşi Esma Esad'ın covid-19 testleri pozitif çıkmıştı ve durumları Suriye'de ağırlaşan ikili özel bir uçak ile Rusya'ya gönderildi.

Beşar Esad İle Eşi Esma Esad, Koronavirüsü Atlattı!

Bilindiği gibi Suriye devlet başkanı Beşar Esad ile eşi Esma Esad'ın covid-19 testleri pozitif çıkmıştı ve durumları Suriye'de ağırlaşan ikili özel bir uçak ile Rusya'ya gönderildi. Rusya'daki en donanımlı hastanelerde Rus bilim adamları tarafından tedavi altına alınan Beşar Esad ile eşi Esma Esad nihayetinde kameraların karşısına geçip koronavirüsü geçirdiklerini fakat görmüş oldukları mükemmel tedavi sonrasında yeniden sağlıklarına konuştuklarını ve artık covid-19 testlerinin pozitif değil, negatif olduğunu dile getirdi.

2011 senesinden itibaren ülkelerinde büyük bir iç savaş ve Kaos bulunan Suriye devlet başkanı Beşşar Esad ile eşi Esma Esad, Özellikle de Rusya'nın himayesinde yaşamlarını sürdürüyor. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile beraber bazen kameraların karşısına geçip hala dimdik ayakta olduğunu ve Ülkesi Suriye' yi dış güçlere karşı korumakta kararlı olduğunu dile getirmeye çalışan Beşar Esad'ın en son gündem olmasına sebep olan siyasi değil daha çok sağlık problemleri idi.

Coronavirus testleri pozitif çıktıktan sonra Șam'da kendilerini karantinaya alan Beşar Esad ile eşi Esma Esad, Suriye doktorları tarafından yapılan müdahalelere rağmen durumları ağırlaşınca özel bir uçakla Rusya'ya gönderilmişti. Rusya'da detaylı bir tedavi altına alınan ikilinin sağlık durumları Gün geçtikçe iyiye doğru gitmeye başladı ve ikili koronavirüsü atlattı. En son yapılan covid-19 testleri sonucu negatif çıkan ikili bu durumu Suriye devlet televizyon ondan kendilerini severler ile paylaştı.

Esma Esad Daha Önce Kanseri De Yenmişti

Suriye devlet başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad bundan Birkaç yıl önce kanser hastalığına yakalanmış ve 47 kiloya kadar inmişti. Suriye'de Kemoterapi ve Radyoterapi tedavilerini gören Esma Esad, kısa süre içerisinde toparlandı ve kanser hastalığını yenmeyi başardı.

Beşar Esad ile eşi Esma Esad, son olarak Corona virüsüne yakalanmış ve ülkelerindeki Tedavinin sonrasında Rusya'da tedavi altına alınmıştı. Tedavileri tamamlanan ikilinin covid-19 testleri pozitiften negatife döndü. Yani artık ikili, Corona virüsünü tamamen yendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER