Bitcoin İle Kimyasal Silah Almaya Çalışan Kişiye 12 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Son yıllarda kripto para birimleri ile ilgili rekabet son derece hız kazanmış durumda ak.

Bitcoin İle Kimyasal Silah Almaya Çalışan Kişiye 12 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Son yıllarda kripto para birimleri ile ilgili rekabet son derece hız kazanmış durumda ak. Özellikle de Avrupa ülkelerinde bitcoin kripto para birimi ile çalışanların maaşlarının ödenmeye başlandığı, alışveriş merkezlerinde satın alınan mal ya da hizmetlerin bedelinin bitcoin ile ödendiği ile ilgili haberleri duyuyoruz fakat en son gelen haber gerçekten de şok edici cinsten...

Amerika Birleşik devletleri'nde, kendisinden ayrılan kadın öldürmek amacıyla bitcoin kripto para birimi ile Kimyasal silah olarak tanımlanan bir kimyasal bileşeni satın alınmayı tasarlayan kişi, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Independent gazetesinin haberine göre; Amerika Birleşik devletleri'nin missouri eyaletinde ikamet eden 46 yaşındaki bir şahıs, illegal ürünlerin satın alınabildiği ve özel tarayıcı ile bağlantı kurulabilen bir platform üzerinden 2 defa dimetil civa alma girişiminde bulunduğunu yetkililere itiraf etti. İlk defa 2018 senesinde bilimsel araştırma amaçlı kullanılmadığı zaman kimyasal bir silah olarak nitelendirilen dimetil civanın bedelini bitcoin ile ödeme istediğini açıkladı. ABD Adalet Bakanlığı, ilk 10 milimetrik iki kimyasal madde satın alma teşebbüsü başarısız bir şekilde gerçekleşen bir ay sonra tekrardan 10 milimetrik 3 kimyasal madde siparişini 150 dolar değerinde bitcoin ile dövme yapmaya çalıştığını bildirdi. Bakanlık, sipariş etmek istediği kimyasallar ile 300 kişinin öldürülmesinin mümkün olduğunu dile getirdi.

ABD bölge mahkemesinde uzaktan görülen duruşmada, Siesser'in şartlı tahliye edilebilme imkanı söz konusu olmaksızın 12 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Son derece zehirli olan dimetil civanın yalnızca birkaç damlası dahi ölümcül olabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER