10 çocuk okuttu şimdi de torunundan okuma yazma öğreniyor

Van’ın Edremit ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Aslı İmre, 10 çocuğunu yetiştirip okuttuktan sonra kendisi torunundan okuma yazma öğrenmeye başladı.

10 çocuk okuttu şimdi de torunundan okuma yazma öğreniyor

İmre’nin okutup yetiştirdiği 10 çocuğundan 4’ü öğretmen, 3’ü doktor, 1’i inşaat mühendisi, 1’i hemşire ve 1’i ise lise son sınıf öğrenci olurken 60 yaşındaki İmre şimdi torunları tarafından okuma yazma öğrenerek taksirini tamamlamaya çalışıyor.

Henüz 16 yaşındayken inşaat işçisi Celal İmre ile evlenen Aslı İmre, her türlü zorluğa ve fedakarlığa göğüs gererek 10 çocuk yetiştirip okuttu.

Tüm çocuklarını büyük emekler sonucu okutup iyi yerlere getirmeyi başaran Anne İmre, şimdi son çocuğunun da iyi bir meslek sahibi olması için dua ediyor.

Çocuklarını okutup meslek sahibi olmalarını sağlayan Anne İmre, 60 yaşında okuma yazma öğrenmeye başladı. Torunları tarafından ders gören Anne, okuma yazma öğrenerek kendini ifade edebilmenin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

Öğrenmenin yaşının olmadığını belirten İmre, küçükken okula gidemediğini ve şimdi torunu sayesinde okuma yazma öğrenmeye başladığını söyledi.

Evlatlarının başarılarını görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Anne İmre, çok zor şartlardan geçtiklerini ve başarılı olmak için çok çalıştıklarını söyledi.

Anne ve babalara tavsiyede bulunan Aslı İmre, çocukların sahipsiz bırakılmaması gerektiğini ve onları başı boş bırakmamaları konusunda tavsiyede bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5