12. Sınıf sınavları ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ilde okula başlayan 12. Sınıf öğrencilerinin katılımı sağlayacakları yüz yüze gerçekleştirilecek olan sınavlar ile ilgili açıklamada bulundu.

12. Sınıf sınavları ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ilde okula başlayan 12. Sınıf öğrencilerinin katılımı sağlayacakları yüz yüze gerçekleştirilecek olan sınavlar ile ilgili açıklamada bulundu. Lise öğrencilerinin giriş yapacaklar sınavlar, dönem sonu notlarını etkileyerek üniversiteye girişte belirleyici oluyor. Bu nedenle 12. Sınıf öğrencileri sınav ertelenecek mi? Sorusunu soruyor. Işlem Milli Eğitim Bakanlığı'nın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar…

Lise 12. Sınıf Sınavları İptal Mi Edildi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hazırlık, 9, 10, 11 sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren yapılması planlanan ve yüz yüze girecekleri sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren ile yapılmaya başlanacağını açıkladı.

Liselerde 2021 Senesinde Sınıfta Kalma Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı geçen eğitim döneminde Başarısız olan öğrencilerin sorumlu olarak bir üst sınava geçmesi kararını almıştı. Bu eğitim Döneminde ise liselerde sınıfta kalma olması bekleniyor. Lise 9, 10, 11 ile 12 sınıf öğrencilerinin sınıf tekrarı açısından yıl sonu ortalamasının 50 nin altında olması ve üç dersten başarısız yani zayıf olması gerekiyor.

Yaz Aylarında Telafi Eğitimi Dönemi Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamada 1 yıldan uzun süredir uzaktan eğitim alan öğrenciler açısından Milli Eğitim Bakanlığı tarafı eğitimi programı yapılıyor. Henüz takvim net olarak açıklanmazken 2 Temmuz ve 2022 eğitim yılının başlayacağı 31 ağustosa kadar telafi eğitiminin sürmesi bekleniyor. Yüz yüze eğitim de olduğu gibi telafi eğitimi zorunlu olmayacak. Yazın uygulanacak telafi eğitimi de ise temel amaç öğrencilerin bir üst sınıfa geçerken gerekli olan yeterliliğe sahip olmasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22