Meb'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim ile alakalı açıklama yapıldı.

Meb'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim ile alakalı açıklama yapıldı. Bakanlık, yüz yüze veya uzaktan eğitim kararının daha önce açıklanan kriterler doğrultusunda il bazında gerçekleştirileceğini duyurdu. Yurt genelinde anaokulları başta olmak üzere ilkokullar ile köy okulları ile 8 ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan yazılı açıklamada; yüz yüze ve uzaktan eğitim ile alakalı uygulamalarını daha önce açıklanmış olan kriterler doğrultusunda valiliklerin koordinasyonunda bulunan il Hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edeceğini açıklayarak, "çocuklarımızın eğitim hakkı açısından herkesi daha çok sorumluluk almaya çağırıyoruz." İfadesine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Yapmış Olduğu Açıklama Şöyle

Eğitimde yerine karar uygulaması bağlamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyuyla paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerini ilk alınacaedebilirsiniz.ler ile devam edilecek. Bu bağlamda, bütün okul öncesi eğitim kurumlarında İlkokullarda 8 ve 12. Sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edilecektir.

Valilikler, Değişik Karar Almadığı Müddetçe Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek!

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre valiliklerin, il Hıfzıssıhha kurulu ile farklı bir karar almadıkları müddetçe okulların mevcut durumlarını kurarak, yüz yüze eğitime devam edeceklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili önümüzdeki günlerde herhangi bir açıklama ya da herhangi bir güncelleme olacağı zaman bu satırlardan takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22