MEB Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüsü sebebiyle ilk dönem tamamlanamayan lise sınavları ile alakalı sorgulamalar öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor.

MEB Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüsü sebebiyle ilk dönem tamamlanamayan lise sınavları ile alakalı sorgulamalar öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 1. dönem sınavları, ikinci dönem ve bu nedenle de ertelenmişti. Bilindiği gibi sınavlar 8 Mart tarihinde başlamış olup sınavlarına giremeyen öğrenciler için ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama gelmişti. Bu bakımdan; lise sınavları ne zaman yapılacak? Lise sınavları hangi gün yapılacak? Lise sınavları iptal mi? Işte tüm Bu soruların cevapları ve çok daha fazlası ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarla ulaşmak amacıyla makalenin devamını okuyunuz…

Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Sınavlar, 8 Mart pazartesi günü başlamıştı. 3 haftayı geçmeyecek biçimde Eğitim Kurumu aran zümre başkanları Kurulu tarafından belirlenir planlandı. Eğitim Kurumu müdürlükleri tarafından gerekli olan tedbirler alınmak suretiyle sınavların uygulanması sağlanıyor.

Lise Sınavlarının Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

1. döneme ilişkin olan iş ve işlemler 26 Mart cuma gününe,

sorumluluk sınavlarına ilişkin bütün iş ve işlemler ise 31 Mart Çarşamba gününe kadar e-okul uygulamasına sistemine işlenerek tamamlanacak.

İkinci Dönemde Lise Sınavları Yapılacak Mı?

2020-2021 eğitim öğretim döneminin 1. Dönemine ilişkin sınavlarının tamamlamış olan okullar, 2. Dönemin bir sınavlarının 8 ile 26 Mart 2021 tarihlerinde, 1. Döneme ilişkin sınavları yapamamış olan okullar Lise 2. Dönemin 1. Sınavlarının 29 Mart ile 16 Nisan 2021 tarihleri arasında tamamlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER