Milli Eğitim Bakanı: Uzaktan Eğitim Kalıcı Olacak!

Bugün 23 Mart. Yani pandemi ile beraber başlayan uzaktan eğitim süreci 1. Senesini tamamladı. Eğitim ve öğretim tam 1 yıldır ağırlıklı bir şekilde Eba TV başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim Bilişim ağı üzerinden yürütülüyor.

Milli Eğitim Bakanı: Uzaktan Eğitim Kalıcı Olacak!

Bugün 23 Mart. Yani pandemi ile beraber başlayan uzaktan eğitim süreci 1. Senesini tamamladı. Eğitim ve öğretim tam 1 yıldır ağırlıklı bir şekilde Eba TV başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim Bilişim ağı üzerinden yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise salgın tamamlanırsa yani biterse dahi uzaktan eğitim artık olacak şeklinde konuştu.

Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu, bundan sonraki süreç içerisinde hangi derslerin yüz yüze, hangi derslerin ise uzaktan eğitim modeli ile yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz. Pekçok Okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygundur. Dedi.

% 77 katılım Sağlandı!

Uzaktan eğitim modeli de küçük yaş grubunda bulunan öğrencilerimizde, girişim düzeyinin getirmiş olduğu çeşitli faktörlere bağlı olarak bazı zorluklar meydana geldi, ortaokul öğrencileri ise uzaktan eğitime daha kolay adapte oldu. Süreci daha kolay genetik bu şekilde.

Dijitalleşme Hızlandı!

Uzaktan eğitim dönemi, oluşturmuş olduğu güçlüklerin yanında aynı zamanda büyük fırsatları da beraberinde getirdi. Bakanlığımız tarafından senelerdir gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim öğretim ortamlarının teknoloji ile bütünleştirilmesi çalışmaları açısından bir kaldıraç görevi gördü.

Önemli İlerleme Kaydettik!

Erken çocukluk eğitiminde, sürece ailenin de katılımı oldukça önemlidir. Salgın sürecinde bu noktada önemli ilerleme kaydettik. Aileler, çocuk gelişimi ve eğitimi de aktif rol aldılar ve bu husustaki bilinç düzeyi ve çocukların aileleri ile geçirmiş oldukları nitelikli zaman önemli ölçüde arttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER