Okullar (5, 6, 7, 9, 10, 11) Sınıflar Açıldı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelip toplanan kabine toplantısını neticesinde koronavirüsü önlemleri ele alınacakken, okulların ne zaman açılacağını merak edilmeye başlandı.

Okullar (5, 6, 7, 9, 10, 11) Sınıflar Açıldı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelip toplanan kabine toplantısını neticesinde koronavirüsü önlemleri ele alınacakken, okulların ne zaman açılacağını merak edilmeye başlandı. Sosyal yaşamda kademeli bir şekilde normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber 5, 6, 7. Sınıflar ile 9, 10, 11. Sınıflar Açıldı Mı?

Hangi illerde yüz yüze eğitim başlıyor? Gibi sorular yanıtlarını arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart tarihinden itibaren İlkokullarda (1, 2, 3, 4) ile sınav senesi olan 8 ila 12. sınıflar ve uygulamalı eğitim veren liselerin açılma kararını almıştı. Bugün, yeni kabine toplantısı ile yüz yüze eğitim sistemi ile geçemeyen (5, 6, 7, 9, 10, 11) sınıfın açısından okulların açılacağı tarih ile alakalı açıklama bekliyor.

işte Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan Açıklama ile okulların son durumu haberimizde…

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili sorular arama motorlarında Sorun ne devam edilirken, son olarak kabine toplantısı ile risk grubuna göre iller ayrılırken ilkokul 1, 2, 3, 4 ile beraber 8 ve 12. Sınıflara açısından okula başlatılmış gözler diğer sınıflar açısından okullar açılacak mı? Ne zaman açılacak? Sorularının cevapları yanıt aramaya başladı. Yüz yüze Eğitim hangi illerde başlayacak? 5, 6, 7. Sınıflar ve 9, 10, 11. Sınıflarda yüz yüze eğitim başladı mı gibi soruların cevapları aranıyor.

Peki Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların kesin ve net bir şekilde açılacağı tarih ile alakalı son gelişmeler merak edilmeye başlanırken en son olarak okul öncesi, ilkokul, 8 ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim başlatılırken diğer sınıflarda il bazlı olarak hazırlıklı bir şekilde normalleşme kararları ile karar aşamasına geçilmiştir. Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili bakıldığında ise 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen kabine toplantısı ile düşük ve orta resmi illerde bulunan ortaokulların ( 5, 6, ve 7) sınıflarında Haftada iki gün yüz yüze bir gün 3 gün uzaktan eğitim olacak. Düşük ve orta riskli illerde bulunan İmam Hatip ortaokullarının (5,6 ve 7) sınıflarında Haftada iki gün yüz yüze üç gün uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER