200 Bin Lira Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder, En Uygun Faizli 5 Banka Hangisi?

200.000 TL konut kredisinin geri ödemesi genel itibarıyla 120 ay vadeli ve yüzde 1.14 faiz oranı şeklinde toplamda 368 bin TL gibi bir rakam olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır.

200 Bin Lira Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder, En Uygun Faizli 5 Banka Hangisi?

200.000 TL konut kredisinin geri ödemesi genel itibarıyla 120 ay vadeli ve yüzde 1.14 faiz oranı şeklinde toplamda 368 bin TL gibi bir rakam olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır.

Kredi çekmek sureti ile konut sahibi olmayı hayal eden vatandaşlar, konut kredisi faiz oranları hesaplama işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla kredi tutarlarını ve vade sürelerini diledikleri gibi belirlemek şartıyla bu işleme hemen başlayabilirler. Bu adımları takip ettikten sonra hesapla butonu tıklanır ve konut, diğer bir ismi ile ev kredisi hesaplama işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Faizin din açısından bakıldığında caiz olup olmadığı konusu sürekli tartışılırken, Türkiye'de bankacılık sisteminde Özellikle de en çok başvurulan yöntemlerin başında faiz geliyor.

Elinde belli bir birikimi olan vatandaşın, herhangi bir yerden daire ya da mülk (arazi) almak mı? Yoksa bu parayı bankaya yap vadeli bir şekilde yani faizi bir şekilde yatırmak mı? Şeklindeki sorarlar son zamanlarda arama motorlarında sıklıkla araştırılmaya başlandı.

Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi, bankaların ya da diğer finansal kuruluşların ev ya da diğer konutları satın alma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla sunmuş oldukları bir kredi türüdür. Uzun vade ile sahip olunabilecek konut kredisi almak istenilen konut açısından uzmanların belirlemiş olduğu değer üzerinden en fazla %80 olacak şekilde bir oranda verilir. Yani kalan diğer tutar açısından elde bulunan bir miktar nakit olması gerekecektir. Bankaların değişik bir şekilde sunmuş olduğu faiz oranları üzerinden genel itibari ile hesaplama sayfası kullanılarak alınabilecek konut kredisinin tahmini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilir.

Konut Değerleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Konut kredisi çekilmek istenildiğinde en uygun olan kredi tutarının belirlenmesi açısından bir uzman aracılığı ile alınmak istenilen konutun ederinin hesaplanması, konut değerleme şeklinde adlandırılır.

En Uygun Faizli 5 Banka

Şu anda Türkiye’de yasal bir şekilde faaliyet göstermekte olan bankalardan uygun konut kredisi faizi dahilinde kredi kullandıran bankalar genel itibari ile Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Deniz Bank başta olmak üzere Özellikle de kefil şartı ile ilgili daha esnek davranan Akbank Türkiye’de şu anda konut kredisi hususunda tüketicilere fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER