AK Parti Ekonomi Kanun Teklifini TBMM'ye Sundu

AK Parti, meclis başkanlığına yeni yasa teklifi sundu.

AK Parti Ekonomi Kanun Teklifini TBMM'ye Sundu

AK Parti, meclis başkanlığına yeni yasa teklifi sundu. Yasa teklifine göre; yiyecek içecek piyasasındaki işyerlerinin Nisan ve Mayıs aylarında Sosyal Güvenlik Primi işsizlik sigortası fonundan karşılanacak. Yiyecek-içecek sektöründe çalışıp da nisan, mayıs aylarında ücretsiz izne ayrılan vatandaşlara 1500 TL ödenecek. Kurumlar vergisi oranı ise 2021 senesi açısından %25, 2022 yılı için ise % 23 olarak sunuldu. Çiftçilerin Tarım Kredi kooperatiflerine Olan borçları ise yapılandırılacak.

AK Parti, yeni bir kanun teklifi hazırlayarak Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına sundu. Meclis başkanlığına sunulan teklif ile ve ekonomiye dair pek çok düzenleme yer alıyor

Kurumlar Vergisinde Artış Olacak

Şu an açısından teklif %20 olan kurumlar vergisi oranı 2021 senesi için %25, 2022 senesi için ise %23 olarak Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Yiyecek- İçecek Sektöründe Çalışanlara 1500 Tl Ödenecek

Yiyecek ve içecek hizmeti piyasasında faaliyet göstermekte olan işyerlerinde, Mart ayından itibaren ücretsiz izne ayrılmış olan çalışanlara, Nisan ve Mayıs aylarında Günlük 50 TL olmak üzere aylık 1500 TL destek yapılacak. Yine aynı şekilde yiyecek ve içecek hizmeti piyasasında faaliyet gösteren işyerlerinde çalışan vatandaşların Nisan ve Mayıs aylarında ilişkin Sosyal Güvenlik primleri işsizlik fonundan karşılanacak.

İş Göremezlik Raporu

Hastalık ve analık sigortasından ödenecek olan geçici iş göremezlik ödeneğini esas olan günlük kazancın hesabında, iş göremezliğin başlamış olduğu tarihten önceki 12 ay dikkate alınacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER