Borsa İstanbul'da 2 Defa Durdurulan İşlemler Yeniden Başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bir gece vakti ansızın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Naci ağbal'ın sonrasında meydana gelen kayıplar sebebiyle 2 defa işlemlerin durdurulduğu borsa İstanbul'da bugün de benzer bir şekilde karar alındı.

Borsa İstanbul'da 2 Defa Durdurulan İşlemler Yeniden Başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bir gece vakti ansızın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Naci ağbal'ın sonrasında meydana gelen kayıplar sebebiyle 2 defa işlemlerin durdurulduğu borsa İstanbul'da bugün de benzer bir şekilde karar alındı. Yüzde Beşlik bir orandan daha fazla kayıp ile başlayan borsada devre kesici çeşitli uygulamalar bütün işlemlerde durduruldu. Işlemler 10.30 da tekrar başladı fakat kayıplar %7'yi bulunca yeniden işlemler durduruldu. İşlemlerin saat 11:01 itibari ile tekrar başladığı açıklandı.

Borsa İstanbul'dan KAP'a Yapılan Açıklamada Şu İfadelere Yer Verildi:

Saat 10: 31: 08 itibariyle endekse bağlı bir şekilde devre kesici uygulamaların ikinci aşaması tetiklenmiş ve pay piyasasında bulunan bütün işlemler sıralarında, vadeli işlem ve opsiyon piyasasındaki pay ile payda endekslerine dayalı sözleşmelerde ve borçlanma araçları piyasası pay senedi repo pazarında işlemler geçici olarak durdurulmuştur. Pay piyasasında sürekli işlem uygulaması gerçekleştirilen paylar, gayrimenkul yatırım fonları başta olmak üzere girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul sertifikalarında saat 10: 51: 08'de tek fiyat Emir toplama 10: 56: 08'de ise eşleştirme yapılacak ve 11: 01'de üst üste itibaren ise işlemlere kaldığı yerden devamlı işlem ile devam edilecektir.

Yalnızca Dört Hissede Artış Söz Konusu Oldu!

Bankacılık hisselerinde meydana gelen Yüzde dokuzluk değer kabı ile beraber dikkatleri üzerine çeken BİST 100 deki 91 hisse değer kaybetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER