Bu Hafta Altın, Döviz Ve Borsa Yatırımcısı Kazandı!

Son zamanlarda Özellikle de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanının Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmasının hemen akabinde aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı yardımcısının da bu şekilde görevden alınması ve Daha sonrasında ise dolar türkü paritesine meydana gelen gelişmelerin akabinde altın fiyatı da buna paralel bir şekilde dalgalanması yerindeydi.

Bu Hafta Altın, Döviz Ve Borsa Yatırımcısı Kazandı!

Son zamanlarda Özellikle de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanının Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmasının hemen akabinde aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı yardımcısının da bu şekilde görevden alınması ve Daha sonrasında ise dolar türkü paritesine meydana gelen gelişmelerin akabinde altın fiyatı da buna paralel bir şekilde dalgalanması yerindeydi. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama 3, 48, altının gram satış fiyatı ise 1, 68, dolar-tl paritesi ise yüzde 1,67 Euro TL paritesi ise yüzde 1,23 değer kazandı.

Çeyrek Altın 734 Liraya Çıktı

Geçtiğimiz son 2-3 hafta içerisinde altının gram Fiyatını da ciddi manada düşüş meydana gelmişti. Bu durumu fırsata çevirip o zaman Altın alan vatandaşlar şimdi 734 TL'den işlem gören çeyrek altınlarımı satarak çok daha fazla kazanç elde ettiler

Dolar Haftayı 8,14 Puandan Kapattı

Bu hafta ABD doları yüzde 1,60 oranında değer kazanarak 84 TL den satışa sunulurken, Diğer taraftan Euro ise 9,57 TL'den işlem gördü. Yatırım fonları bu hafta yüzde 1,50 oranında değer kazandı. Yani bu durum açıkçası Türk Lirası değerinde ciddi manada bir düşüş meydana geldiği ve bunun tam tersi olarak ise alsın başta olmak üzere euro ve dolar bazında işlem yapmaya çalışan ya da bu ile para birimleri üzerinden yatırım gerçekleştirmek isteyen katılımcıların bu hafta daha kazançlı oldukları anlamı ortaya çıkıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22