Dolar Güne Nasıl Başladı?

Yeni haftaya hızlı bir Yükseliş ile başlangıç gösteren dolar kurundaki hareketlilik sürüyor. Dün, günü 7,80 oranından kapatan Dolar kuru, Yeni güne ise Yükseliş ile başlamasının sonrasında 7,90 dan işlem görüyor.

Dolar Güne Nasıl Başladı?

Yeni haftaya hızlı bir Yükseliş ile başlangıç gösteren dolar kurundaki hareketlilik sürüyor. Dün, günü 7,80 oranından kapatan Dolar kuru, Yeni güne ise Yükseliş ile başlamasının sonrasında 7,90 dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro 9,49 dan sterlin ise 11,0 birden alıcısına ulaşıyor.

Merkez Bankası'nda meydana gelen ani görev değişikliği sonrasında dolar Yeni haftaya hızlı bir Yükseliş ile başladı. Asya piyasalarında sığ bir işlemin meydana geldiği saatlerde Dün 8,48 görmesinin sonrasında bu seviyeden gelen satışlarla beraber düşüşe geçen Dolar TL paritesi, gülü bir önceki kapanışa göre ise %8,1 lik bir artış ile 7,8 den tamamladı.

Yeni güne Yükseliş ile başlangıç yapan dolarda 09:50 itibariyle 7,90 dan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalar içerisinde ise Euro 9,49 dan sterlin ise 11,0 birden alıcı buluyor.

Analistler Bu Durumu Nasıl Görüyor?

Analistler, piyasalarda meydana gelen bu oynaklığa işaret ederek, yatırımcıların Sakin bir şekilde davranmaları gerektiği ve fiyatlarının kısa süre içerisinde yeni denge politikası seviyesine ineceğini söyledi.

Dün Türkiye Piyasaları İçin Zor Bir Gün Oldu!

Merkez Bankası Başkanlığı bünyesinde meydana gelen değişikliği sonrasında ilk işlem gününde dolarda ilk onlar da % 16'ya varan bir yükseliş kaydedilmiş olup, 8, 48 seviyeleri kaydedilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER