Erdoğan Talimat Verdi, Üreticiden Patates Ve Soğan İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılacak!

Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Toprak Mahsulleri Ofisinin patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı açısından görevlendirildiğini açıkladı.

Erdoğan Talimat Verdi, Üreticiden Patates Ve Soğan İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılacak!

Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Toprak Mahsulleri Ofisinin patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı açısından görevlendirildiğini açıkladı. Bakan Pakdemirli, " Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı gerçekleştirilen patates ve kuru soğan, düzenli bir şekilde yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz bir şekilde dağıtılacaktır." Şeklinde ifadeler kullandı.

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğu yazılı açıklamada; pandemi süreci içerisinde otel, lokanta gibi toplu tüketim yerlerinde talep daralması sebebiyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan satışlarının gerilediğini belirtti.

Erdoğan Talimat Verdi

Bakan Pakdemirli, bu gelişmelerin stokların artık göstermesini ve fiyatları ise üretici aleyhine düşmesine sebep olduğunu kaydederek; patates ve soğan piyasalarında ortaya çıkan bu durumun çiftçilerimizi olumsuz bir şekilde etkilememesi ve stoklardaki ürünün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Toprak Mahsulleri Ofisi patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir. Bu bağlamda üretimin yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği ve depolandığı illerimizden başlamak üzere çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan üreticilerden, üretici örgütlerimiz aracılığı ile 2021 senesi mahsulü olan patates 25 kilogramlık çuvallanmış olarak kilo başına 85 kuruştan satın alınacaktır. Kuru soğan temin tedarik ve dağıtım işlemlerine de başlanmıştır şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ramazan Ayından Önce Sevkiyat İşlemleri Başlatılacak!

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere katkıda bulunmayı hedeflediklerini açıklayarak, şunları kaydetti:

Tarım Mahsulleri Ofisi tarafından alımı gerçekleştirilen patates ve kuru soğan il Valiliklerimiz aracılığı ile düzenli bir şekilde yardımı yapılan gereksinim sahibi ailelere bedelsiz bir şekilde dağıtılacaktır. Bakanlığımız ve tarım Mahsulleri Ofisi olarak depo, personel, ve finansman ve lojistik gibi bütün hazırlıkları ihmal edilmiş olup, Mübarek Ramazan ayı girmeden önce illerimize sevkiyat işlemleri başlatılmış olacaktır. Bakanlığımız tarafından yeni hasat dönemi öncesi elinde patates ve kuru soğan bulunan üreticilerimizin kayıplarını önlemek, Bu vesile ile de temel gıda ürünlerinden olan patates ve Kuru soğanı Özellikle de ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtarak bir nebze olsun gıda giderlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER