Esnaf İçin Gelir Vergisi Muafiyeti Sürekli Hale Getirilecek

Alınan bir son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bir gazetede yer alan habere göre, 'ekonomi reform paketinin ayrıntıları ve hayata geçirilecek reformların yol haritası ile Bakanlığın sorumluluğunda bulunan hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla atacakları adamları açıkladı.

Esnaf İçin Gelir Vergisi Muafiyeti Sürekli Hale Getirilecek

Alınan bir son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bir gazetede yer alan habere göre, 'ekonomi reform paketinin ayrıntıları ve hayata geçirilecek reformların yol haritası ile Bakanlığın sorumluluğunda bulunan hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla atacakları adamları açıkladı. Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnaf için müjdesini vermiş olduğu gelir vergisi muafiyeti ile alakalı' istisna uygulamamız 2021 senesi kazandılar ile başlayacak ve kalıcı olacak şeklinde konuştu.

Mali Disiplinden Asla Taviz Verilmeyecek

Bakan Lütfi Elvan, yapmış olduğu konuşmada; kamu maliyesinde bütçe disiplininin oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, mali disiplinden şimdiye kadar asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Şeklinde konuştu.

Basit Usule Tabi Esnafa Gelir Vergisi muafiyeti Geliyor

Basit usul sistemine göre işletmecilik faaliyetinde bulunan esnaf için 2021 senesi kazançlar ile başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak gelir vergisi muafiyeti uygulanacak.

Dijital Para Konusunda Merkez Bankası Çalışıyor

Bakan Elvan virgülle yapmış olduğu açıklamanın devamında; dijital para hususunda Merkez Bankası çalışıyor, teknolojik altyapı açısından araştırma geliştirme projesi sürdürülüyor, yasal altyapı açısından hazırlıklar yapıldı ve Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz, Kripto paralarla alakalı çok ciddi kaygılarımız var şeklinde konuştu.

Ekonomi reform paketi ile ilgili pek çok alanda vatandaşların, esnafların rahat nefes alacağı ile ilgili konuşmasını sürdüren Bakanı Lütfi Elvan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Önümüzdeki süreç içerisinde ekonomi alanında çeşitli müjdeleri vereceğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER