Kanal İstanbul'un Proje Çalışmaları Tamamlandı Kısa Sürede Bitirilecek!

Karayolları Genel müdürlüğü 71. bölge müdürleri genel toplantısına katılım sağlayan ulaştırma ve altyapı Bakanı karaismailoğlu, Kanal İstanbul ile alakalı açıklamalarda bulunarak; "şu an itibariyle, Kanal İstanbul'un proje çalışmaları, imar planları tamamlanmıştır ve ihale hazırlıkları sürüyor.

Kanal İstanbul'un Proje Çalışmaları Tamamlandı Kısa Sürede Bitirilecek!

Karayolları Genel müdürlüğü 71. bölge müdürleri genel toplantısına katılım sağlayan ulaştırma ve altyapı Bakanı karaismailoğlu, Kanal İstanbul ile alakalı açıklamalarda bulunarak; "şu an itibariyle, Kanal İstanbul'un proje çalışmaları, imar planları tamamlanmıştır ve ihale hazırlıkları sürüyor. Çok yakın zaman içerisinde bu projeye başlayacak ve kısa süre içerisinde tamamlayacak güçle ve kararlılıkla olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim." Şeklinde konuştu.

Bakanın konuşmaları şöyle;

Bu millet çok büyük bir mücadele verdiği nokta ülkenin her yerinden yeniden inşa için pek çok meslekten insanımız emek verdi, 4 mevsim hiç durmadan çok büyük Zor Durumlarda yollarımızı inşa ettik. Ülkemizin batısını olduğu kadar doğru sonra da aynı hassasiyeti kazandırdık. Sizlerin emekleri ve mücadeleci ruhumuz sayesinde lojistik anlamında Dünya ile etkileşimde iz.it her ya cumhuriyetimizin 100'üncü yılı için koyduğumuz hedeflere biraz daha yaklaşıyoruz. Yaptığımız yatırımlar hızlı bir şekilde geri dönüyor ve vatandaşlarımıza yansıyor. 2021 senesi içerisinde %31'lik faile en çok yatırım aldık.

Bakanın konuşmaları bu şekilde iken, Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlayan 104 emekli Amiral özellikle de Kanal İstanbul'un yapılmaması gerektiğini dile getirmesi, hemen akabinde 96 emekleyip milletvekilliğinin biri başka bildiği yayınlayıp aynı şekilde Montrö boğazlar sözleşmesi ve özelliklede Kanal İstanbul gibi projelerin yapılmaması gerektiği ile ilgili konuşmaların hemen akabinde bakanın bu konuşmaları oldukça manidar ve dikkat çekici olarak tanımlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER