Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması 31 Mart'tan Sonra Sona Eriyor

Gelen son dakika açıklamasına göre Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneği uygulamasının mart ayı itibariyle son bulacağını söyledi.

Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması 31 Mart'tan Sonra Sona Eriyor

Gelen son dakika açıklamasına göre Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneği uygulamasının mart ayı itibariyle son bulacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beştepe'de gerçekleşen kabine toplantısı akabinde kameralar karşısına geçerek gerçekleştirilen toplantı ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Konuşmasında gündeme ilişkin önemli konu başlıklarını ele alan Erdoğan, kısa çalışma ödeneği de merak içerisinde beklenen son tarihi nihayetinde açıkladı.

Mart Sonunda Bitiriyoruz

İşten çıkarma yönetmeliğinin daha da uzatılması ile beraber kısa çalışma ödeneğinin uzatılıp uzatılmayacağı da merak içerisinde beklenen konular arasında yer alıyordu. Ödeneğin Mart sonu itibari ile sonuçlanacağını kaydeden Erdoğan, Bu dönem içerisinde 3,7 milyon çalışana 30 milyar lirayı bulan tutarda kısa çalışma ödemesi gerçekleştirdiğini dile getirdi. Bu uygulamanın artık Mart sonunda bitirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ücretsiz izne çıkarılan iki buçuk milyon çalışanımıza 10 milyar liraya yakın nakit ödedik. İşsizlik ödeneğinde Bir Milyonu Aşkın kişiye 5,5 milyar lira ödeme gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

40 Milyar Lira Prim Borcunu 6 Ay Süreyle Erteledik

Prim borçlarının 6 ay süreyle ertelendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına 1,3 milyon işyerinin toplam 40 milyar lira prim borcunu 6 ay süreli ertelediklerini dile getirdi.

Test ile tedavi ile bakım hizmetleri açısından genel sağlık sigortasında 7,8 milyar lirayı aştı. Salgın sosyal destek programımız ile beraber 6 buçuk milyon haneye binler liradan Toplamda 6 buçuk milyar lira nakdi yardım desteğinde bulunduk. şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22