Kredi Kartı Olanlara Kötü Haber! Kart Aidatlarına %20 Zam Geldi!

Kredi kartları ile alakalı flaş bir son dakika haberi geldi! Kredi kartı aidatları %20 arttı.

Kredi Kartı Olanlara Kötü Haber! Kart Aidatlarına %20 Zam Geldi!

Kredi kartları ile alakalı flaş bir son dakika haberi geldi! Kredi kartı aidatları %20 arttı. Coronavirus pandemisi sürecinde hem online hem de fiziki alışverişlerde kredi kartını çok daha fazla kullanan tüketiciler birlikleri, kendilerine en doğru kartı seçmek amacıyla karşılaştırma sitelerine yöneldi.

% 20'lik zam oranı tüketicilerin, aidatsız kart seçeneklerini ve kampanyaları araştırmaya başlamasına sebep oldu.

Tüketici Harcamasında Planlı Davranıyor

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan konunun uzmanları; yıllık kart aidatlarına %20'lik artış ile kredi kartlarını olan talebin yükselmesi ile beraber şikayetleri de arttırdı. Kart sahiplerinin en çok gündeme getirmiş oldukları şikayetlerin başında aidat ya da yıllık ücret adı altında takip edilmekte olan masraflar geliyor. Salgın döneminde kredi kartını daha fazla kullanan tüketiciler, artık Hem harcamalarında daha planlı bir şekilde davranıyor hem de masraflara katlanmak istemiyor. Bu sebeple de karşılaştırma siteleri üzerinden kartlarını bütün özelliklerini görüntüleyip ayda tutarları başta olmak üzere aidatsız kart seçenekleri ile kampanyaları inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun kartı belirledikten sonra başvuru yapıyorlar.

Temassız Ödeme Kullanılmaya Devam Edilecek!

Temassız ödeme seçeneğinin kredi kartı kullanımını yaygınlaştırmaya devam edeceğini de dile getiren Hesap Uzmanları, sağlık uzmanlarının banknot ile madeni paralardan taşımış oldukları buluşuruz yine yönelik uyarıları başta olmak üzere temassız ödeme özelliği ile Taşıyan kart başvurularını artırdı.

Tüketiciler, herhangi bir yerden alışveriş yaptıklarında pos makinasına ya da tuşlarına parmakları ile dokunmak yerine temassız ödeme seçeneğini kullanmayı tercih ediyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22