Mart Ayı Kira Yardımı Ödemesi Yapıldı Mı?

Gelen bir son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa verilmekte olan ve mart ayı kira yardımı ile girip kaybı desteği ödemeleri açısından tarihi duyurdu.

Mart Ayı Kira Yardımı Ödemesi Yapıldı Mı?

Gelen bir son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa verilmekte olan ve mart ayı kira yardımı ile girip kaybı desteği ödemeleri açısından tarihi duyurdu. Yüzbinlerce esnafın yararlanacağı bu ödeneğin Mart ayına ait ödemelerinin başladığı bilgisinin sonrasında binlerce vatandaş, konuya dair detayları neler olduğunu araştırmaya başladı.

Tam da bu hususta kira yardımı ile gelir kaybı desteği ne zaman yatacak, yattı mı? Soruları yanıt aramaya başladı.

Ticaret Bakanlığı'ndan Açıklama!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarları mı Zile gerçek kişi Tacirlerimize yönelik mart ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine Dün itibari ile başladıklarını açıkladı. Sosyal medya paylaşımında beklenen açıklamayı Böylelikle gerçekleştirmiş oldu.

Salgın sürecinde negatif yönde etkilenen vatandaşlara sağlanan bu ödenek, binlerce vatandaşa maddi destek olmaya devam edecek.

Gelir Kaybı Ve Kira Desteği Tutarları Ne Kadar?

  • Gelir kaybı desteği Aylık 1000 TL olacak şekilde açıklanırken, 3 aylık süreç içerisinde toplamda 3 bin TL hibe desteği alınabilecek,
  • gelir kaybı desteğini ek bir şekilde esas faaliyetin yürütülmüş olduğu iş yerinin kira olması halinde ise, Büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 TL olacak şekilde 3 aylık toplamda 2250 TL,
  • diğer yerlerde ise Aylık 500 lira olacak şekilde toplamda 1500 lira kira desteği yapılacak,
  • işyeri kira bedelini bir kira desteği tutarının altında olması durumunda ise işyeri kira tutarı kadar kira desteği verilecek.
  • Koşulların yerine getirilmesi durumunda gelir kaybı ile kira desteğinden aynı anda faydalanabilecek.
  • Destek kapsamına giren birden fazla İşletmesi bulunanlara Vergi sicil kayıtlarında ki esas faaliyet konusu üzerinden Yalnızca bir defa destek yapılacak.

Ayrıca Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın yapmış olduğu açıklamalara göre 2 milyondan fazla esnaf ve sanatkarın bu uygulamaya başvuruda bulunduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22