Mart Ayı Nakdi Ücret Destekleri 9 Nisan'da Ödenecek

Coronavirüs salgınının bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olumsuz etkileri devam ediyor.

Mart Ayı Nakdi Ücret Destekleri 9 Nisan'da Ödenecek

Coronavirüs salgınının bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olumsuz etkileri devam ediyor. Özellikle de ekonomik açıdan olumsuz zamanlar geçiren vatandaşlara devletin finansal ücret destekleri de devam ediyor. Mart ayı ile ilgili nakli ücrete desteklerinin 9 Nisan tarihinde ödenmeye başlanacak ağını dile getiren aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuya ilişkin pek çok noktaya değindi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Neler Söyledi?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu açıklamada Mart ayına ilişkin ücret desteklerinin 9 Nisan tarihinde ödenmeye başlanacak duyurdu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mart ayı nakdi ücret ödemelerine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunduğu nokta bakan Selçuk, yapmış olduğu açıklamada; "Mart ayına ilişkin ücret ödemelerinin 9 Nisan tarihinde yapılması planlanıyor." İfadelerini kullandı.

IBAN Numarası Olmayan Vatandaşlar Ödemelerini Ptt'den Alabilirler

Nakdi ücret desteği ödemelerinin, vatandaşların banka hesapları üzerinden yapılacağını dile getiren bakan Selçuk, sistemde IBAN numarası bulunmayan vatandaşların söz konusu ödemelerini PTT aracılığı ile almaları mümkündür. Şeklinde konuştu.

Nakit Ücret Desteği Nedir?

Covid-19 salgınının finansal ve sosyal yaşama etkilerinin azaltılması gayesi ile Birgül 4447 sayılı kanunun geçici 24. Maddesinin geçici hükümlerine göre kişilere ücretsiz izne çıkarıldıkları ya da işsiz kaldıkları dönem açısından işsizlik sigortası fonundan ve İŞKUR aracılığı ile yapılan ödemelerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22