Pandemide Kazancı Düşen Esnafın Umudu Ramazan!

Türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu genel başkanı bendevi Palandöken, "Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlarımız alışveriş listelerini hazırlamaya başladı.

Pandemide Kazancı Düşen Esnafın Umudu Ramazan!

Türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu genel başkanı bendevi Palandöken, "Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlarımız alışveriş listelerini hazırlamaya başladı. Covid-19 salgınında Kazancı düşen esnafımız, Ramazan ayı için umutlu ve hazır." İfadelerini kullandı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü, aynı şekilde Türkiye'de de başta sağlık sektörü olmak üzere ekonomi, turizm, ticaret, sosyal yaşam gibi pek çok alanda olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Pandemide alışveriş fazla olmadığı için geliri düşen esnaf, umudunu mübarek Ramazan ayına bağladı. Ramazan ayına sayılı günler kala, vatandaşların Ramazan alışverişi için şimdiden listelerini hazırladıkları bir gün alışverişe yavaş yavaş başladıkları, son 3-4 gün kala Ramazan öncesinde alışverişte mükemmel bir hareketlilik yaşanması bekleniyor.

Başkan Palandöken: Merdiven Altı Ürünlerden Uzak Durun!

Ramazan ayının gelmesi ile beraber merdiven altı üretilen gıda ürünlerinin sofralarımıza gelmemesi gerektiğini dile getiren başkan Palandöken, vatandaşların merdiven altı ürünlerden uzak durması gerektiğini açıklarken, kaliteli ve lezzetli ürünler açısından esnafımız tercih edilmeli. "Şeklinde ifadeler kullandı.

Ramazan ayının gelmesiyle beraber iftar sofraları zenginleşecek, sahur için hazırlıklar yapılacak. Bütün bu gereksinimlerin alışveriş yapılması neticesinde ortaya çıktığını biliyoruz. Bu nedenle esnaf, pandemi süreci içerisinde ciddi manada gelir kaybına uğradığı fakat mübarek Ramazan ayının gelmesiyle beraber tekrar alışverişin canlanması ve esnafın kasasına para girmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER