Piyasa Dalgalanmasını Fırsata Çevirmeye Çalışan Bankalar %26 Faiz İstedi!

Özel bankalar Merkez Bankası'nda meydana gelen görev değişikliği sonrasında piyasalarda yaşanan dalgalanmayı fırsata çevirme derdine düştü.

Piyasa Dalgalanmasını Fırsata Çevirmeye Çalışan Bankalar %26 Faiz İstedi!

Özel bankalar Merkez Bankası'nda meydana gelen görev değişikliği sonrasında piyasalarda yaşanan dalgalanmayı fırsata çevirme derdine düştü. Türkiye'de resmi bir şekilde faaliyet göstermekte olan bazı özel Bankalar, faizi % 26 seviyesine kadar çıkardı. Askon Genel Başkanı Orhan Aydın, yapmış olduğu açıklamada özel bankaların yapmış olduğu bu sosyal medya hesabı üzerinden Deşifre etti.

Naci ağbal'ın hafta sonu ani bir karar ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı görevinden alınmasının sonrasında Merkez Bankası başkanlığına Profesör Dr. Şahap kavcıoğlu getirilmişti. Meydana gelen bu gelişme sonrasında piyasalarda aşırı bir dalgalanma meydana geldiği nokta cuma gününü 7,20 seviyesinden kapatan dolar, pazartesi gecesi saatlerinde ise 8,48'i gördü.

Özel Bankalar Bu Durumu Fırsata Çevirmeye Çalıştı!

Özel bankalarda kurda meydana gelen Spekülatif hareketi fırsata çevirmeye başladı. Bazı özel Bankalar virgüle faiz oranını yüzde 26 seviyesine kadar çıkardı.

Askon Genel Başkanı Orhan Aydın Twitter Hesabından Yapmış Olduğu Paylaşımda:

Bugün üyelerimizden ulaşan bilgiye göre virgülle KOBİ firmalarımıza Bazı özel bankalar tarafından yüzde yirmi altı faiz oranı teklif edilmeye başlanmış durumda. Bu durumun yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz. El insaf!

şeklinde açıklamalarda bulundu ve bu açıklamalarını da Twitter hesabından paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER