Piyasalardaki Dalgalanmadan Sonra Vatandaş Ne Kadar Dolar Sattı?

Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut, yapmış olduğu açıklamalarda piyasalarda Dün başlangıç gösteren dalgalanma sonrasında vatandaşların toplamda 5,1 milyar dolar, şirketlerin ise 2,5 milyar dolara sattığını dile getirdi.

Piyasalardaki Dalgalanmadan Sonra Vatandaş Ne Kadar Dolar Sattı?

Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut, yapmış olduğu açıklamalarda piyasalarda Dün başlangıç gösteren dalgalanma sonrasında vatandaşların toplamda 5,1 milyar dolar, şirketlerin ise 2,5 milyar dolara sattığını dile getirdi. Yani vatandaş 7 milyar dolardan fazla bir para satışını gerçekleştirdi. Vatandaş, bu durumu döviz almak amacıyla değil döviz satmak amacıyla değerlendiriyor. Vatandaşın piyasaya güveni tam şeklinde ifadeler kullandı.

Vatandaş 7 Milyar Dolar Satışı Gerçekleştirdi!

Yiğit Bulut, piyasalarda Dün başlangıç göstere hareketlilikten sonra vatandaşların toplamda 7 milyar dolar rakamına ulaşan dolar miktarını sattığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut: Vatandaşın Piyasaya Güveni Tam

Dün piyasalarda meydana gelen dalgalanma olayından sonra vatandaşın yastık altında bulunan ya da hesaplarda bulunan doları elden çıkarmak amacıyla satışını gerçekleştirdiği ve toplamda dolar kurunun 7,80 in üzerinde olduğu anda vatandaş tarafından 7 milyar dolarlık bir döviz satışı gerçekleştirildi, bu durum vatandaşın piyasaya güvenliğinin tam olduğu anlamına geliyor. Şeklinde konuştu.

Piyasalarda meydana gelen dalgalanmaların vatandaşlar tarafından döviz almak için değil döviz satmak amacıyla değerlendirildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut, vatandaşlığını böyle bir piyasada dahi 7 milyar tutarında dolar satışını gerçekleştirerek Aslında piyasaya ne kadar güvendiği izlenimini ortaya çıkardığını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER