Reform Paketinin Detayları Ne Zaman Açıklanıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merak içerisinde beklemiş oldukları ekonomiye ilişkin yeni reform paketini Yarın açıklayacak.

Reform Paketinin Detayları Ne Zaman Açıklanıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merak içerisinde beklemiş oldukları ekonomiye ilişkin yeni reform paketini Yarın açıklayacak.

Açıklanacak olan bu paket ile beraber kamu sektöründe adeta tasarruf dönemi başlayacak. Yatırım teşviki açısından vergi indirimleri başta olmak üzere bedelsiz arsa ve ucuz arsa temini gibi olanaklarla vatandaşların tercihine sunulacak. Borçlar ise ertelenerek vatandaşların rahat nefes alması sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Geçen hafta insan hakları Eylem planını açıklamasının hemen sonrasında Gözler artık reformun ikinci ayağı olan ekonomi reformu paketine çevrilmiş durumda. Erdoğan, yatırımcılarının merak içerisinde beklemiş oluklara paketi yarın İstanbul'da açıklayacak. Reformun şeffaf ve Mali disiplin olmak üzere iki önemli ayağı bulunmaktadır.

Kamuda Tasarruf Dönemi Başlıyor!

Reform paketinin açıklaması ile beraber artık kamuda tasarruf politikalarının uygulanmaya konulması başta olmak üzere harcamaların denetlenmiş olduğu bir sistemin inşa edileceği açıklanıyor. Enflasyonla mücadele, yatırım olanaklarının çok güçlü bir biçimde teşvik edilmesi, yerli ve yabancı sermayenin desteklenmesi gibi pek çok konuda reform paketi içerisinde bulunuyor..

Borçlara Erteleme Geliyor!

Makroekonomik istikrar politikaları ve yapısal politikaları da barındıran ekonomik paket içerisinde, bütçede bulunan bütün kalemlerin daha sıkı bir şekilde denetlenmesinin yer alacağı düzenlemeler içeriyor. Ekonomi paketinde aynı zamanda belediye iştirakleri ile bütçe genel denetimi dışında bulunan kurumların harcamaları ile ilgili de başlıklar bulunuyor. Ayrıca yatırımcılara Vergi indirim biri başta olmak üzere bedelsiz arsa temini ve ucuz kredi gibi çeşitli olanaklarının sunulacağı pakette, borçları yeni ertelemeleri gündeme gelebileceği de ifade ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER