SGK Prim Borcu Olanlar 30 Nisan Tarihine Kadar Yapılandırılabilecek!

SGK prim borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlara Müjdeli Haber geldi.

SGK Prim Borcu Olanlar 30 Nisan Tarihine Kadar Yapılandırılabilecek!

SGK prim borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlara Müjdeli Haber geldi.

Buna göre 31 Mart son gün olacak şekilde SGK prim borç yapılandırmasında yeni tarih olarak açıklandı.

Sgk Prim Yapılandırması Ne Zaman? Sgk Prim Yapılandırması Son Tarihi?  Sgk Prim Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Bu soruların cevapları ve çok daha fazlası bu makalede sizleri bekliyor.

SGK prim borçlarını ödemek amacıyla yapılandırma uygulamalarını tercih eden yurttaşlar açısından başvurularda son gün yaklaşıyor. Eğer ki sizler ders SGK prim borçlarınızı ödeme hususunda problem yaşıyorsanız yapılandırmadan faydalanabilirsiniz. Bu hususta bakan Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir açıklama geldi.

SGK Yapılandırmasında Sevindiren Haber Geldi!

SGK borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Mart tarihine kadar ödeme işlemlerini yapması gerekiyordu. Fakat süre geçtikten sonra ödeme tarihini kaçırmış olan vatandaşlar açısından yeni bir tarih daha eklendi. Gecikmeden dolayı ceza almak istemeyen vatandaşların bu tarih içerisinde ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekecek.

SGK Borç Yapılandırması İşlemi Nasıl Yapılır?

Devlet kurumlarına ya da SGK binalarına gitmek suretiyle yapılandırma açısından başvuru Yapılabilir. Ayrıca SGK resmi internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde bilgi edinmek mümkündür.

Bu sebeplerden dolayı SGK borç yapılandırması ile ilgili işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlardan yukarıda belirtilen tarihi kaçırmayacak şekilde borç yapılandırması işlemleri için SGK binasına gitmeleri ya da SGK resmi internet sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER