Türkiye İş Bankası Üst Yönetiminde Görev Değişikliği Yaşandı!

Türkiye İş Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali seçilirken, genel müdür olarak ise Hakan Aran Atandı.

Türkiye İş Bankası Üst Yönetiminde Görev Değişikliği Yaşandı!

Türkiye İş Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali seçilirken, genel müdür olarak ise Hakan Aran Atandı. Türkiye İş Bankası'nın 1 Nisan 2021 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Adnan Bali'nin yönetim kurulu başkanı seçilmesine ve genel müdür yardımcısı Hakan Aran'ın ise Bankacılık düzenleme ve düzenleme kurumunun gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben genel müdür olarak atanmasına karar verildi.

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçilen Adnan Bali Kimdir?

1962 senesinde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde dünyaya gelen Adnan Bali, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ekonomi bölümündeki eğitimini tamamlamıştır. 1986 senesinde İş Bankası Teftiş Kurulu başkanlığına müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Bali, forfon yönetimi Müdürlüğünde 1994 senesinde Müdür Yardımcısı, 1997 senesinde ise Grup müdürü olarak işbaşı yapmıştır.

1998 senesinde israf fon yönetimi müdürü olarak atanan Adnan Bali, 2002 senesinde Şişli Şubesi, 2004 senesinde Galata Şubesi müdürü olarak görev yaptı. 30 Mayıs 2006 senesinde Genel Müdür Yardımcısı, 1 Nisan 2011 senesinde ise Türkiye İş Bankası'nın 16. genel müdürü olarak atandı.

İş Bankası Genel Müdürü Olarak Atanan Hakan Aran Kimdir?

1968 senesinde Antakya'da dünyaya gelen Hakan Aran, 1990 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2000-2001 seneleri arasında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler enstitüsünde işletme yüksek lisans programını tamamlayan Hakan aran, Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bankacılık doktorasına devam ediyor. 1990 senesinde İş Bankası'nda yazılım uzmanı olarak göreve başlayan Hakan aran, 2005 senesinde yazılım geliştirme bölümü müdürü oldu.

2008 senesinde genel müdür yardımcılığı görevine atanan Hakan aran Daha sonrasında ise operasyonlardan ve Dijital bankacılıktan, teknolojiden sorumlu olarak bankanın önemli dönüşüm programlarında görev aldı. İş Bankası Rusya Yönetim Kurulu Başkanlığı, Anadolu Sigorta yönetim kurulu başkan vekilliği, Türk Telekom yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu ve halen bazı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER