Volkswagen 4 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Alman Otomotiv devi Volkswagen, 4 bin işçiyi işten çıkarma kararı aldı. Bir haber ajansına Konuşan kaynaklar, 1956 ile 1964 seneleri arasında dünyaya gelenlerin işten çıkarılmadan etkileneceğini dile getirdi.

Volkswagen 4 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Alman Otomotiv devi Volkswagen, 4 bin işçiyi işten çıkarma kararı aldı. Bir haber ajansına Konuşan kaynaklar, 1956 ile 1964 seneleri arasında dünyaya gelenlerin işten çıkarılmadan etkileneceğini dile getirdi. Alman Otomotiv firması volkswagen'den kaynaklar Haber ajansı'na çeşitli açıklamalarda bulundu.

İsmini açıklamayan kaynaklar, firma içerisinde çok ciddi bir işten çıkarma dalgası meydana geleceğini dile getirerek Almanya'da faaliyet gösteren 4000 kişinin bu durumdan etkileneceğini açıkladı.

Çalışanlara Erken Ya Da Kısmı Emeklilik Önerilecek

Reuters haber ajansına konuşan kaynaklar, Volkswagen'in pek çok çalışanına erken ya da kısmi emeklilik önerisinde bulunacağını ve bu nedenle 500 milyon euro Yani (yaklaşık olarak 4.48 milyar TL) harcanacağı nı açıkladı.

Alman Otomotiv devi Volkswagen tarafından yapılan açıklamalara göre 1956 ile 1960 tarihinde dünyaya gelen çalışanlara erken emeklilik teklifinde bulunacağı açıklanırken, 1964 doğumlu olanlara kadar olan çalışanları da kısmi emeklilik teklif edilebileceği açıklandı.

İşe Alımlar Durduruldu

Reuters'a Konuşan iki farklı kaynak,120 günden fazla insanın faaliyet gösterdiği 6 fabrikadan 4000'i kişinin işten çıkarılacağını açıkladı. Alman gazetesi haberine göre daha öncesinde yaklaşık olarak 5000 kişinin Şirket ile ilişiğinin kesileceği öne sürülmüştü. Volkswagen firması ise, konu ile alakalı Bir açıklamada bulunmazken, uzun bir müddettir Tesla gibi bir şirket olmak istediğini sinyalini veriyordu. Volkswagen, yalnızca Otomotiv şirketi olmaktan çok Tesla gibi bir teknoloji şirketi olmak amacıyla kolları sıvamış. Volkswagen'in 11 2021 senesinin sonuna kadar işçi alımı durdurma kararı almış ve yalnızca elektrikli otomobiller virgülü dijitalleşme ve akü teknolojileri konusunda eleman aramana karar almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22