Yurt Dışından Bakım Ve Tamire Araç Getirenler Dikkat, Geçiş Ücreti Alınacak!

Türkiye yurt dışından Tamir Bakım ve Onarım amacıyla ya da tadilat amacıyla gelen ve işçilik gördükten sonra boş bir şekilde çıkış yapan taşıtlardan ücret talep edilecek.

Yurt Dışından Bakım Ve Tamire Araç Getirenler Dikkat, Geçiş Ücreti Alınacak!

Türkiye yurt dışından Tamir Bakım ve Onarım amacıyla ya da tadilat amacıyla gelen ve işçilik gördükten sonra boş bir şekilde çıkış yapan taşıtlardan ücret talep edilecek. Buna göre, araca 2000 Euro altında masraf yapılmış ise eğer 600 Euro geçiş ücreti tahsil edilecek.

Yurtdışından Türkiye'ye getirip bakım, tamir, onarım ya da tadilat yaptırılmış olan araçlara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2000 Euro Ve Üzerine Ücret Talep Edilmeyecek

Buna göre geçici veya Yabancı plakalı olup da tamir bakım onarım ve tadilat amacıyla Türkiye'ye getirilen ve 2000 Euro ve üzerinde masraf yapılmış olan araçlara ülkeden boş bir şekilde ayrılırken ücret talep edilmeyecek.

600 Euro Ücret Talep Edilecek!

Fakat iki bin euro altında masraf görmüş ise eğer bir aracın sahibinden 600 Euro ya da Türk lirası karşılığı geçiş ücreti araç sahibinden tahsil edilecek. Her iki durumda da aracın tamirini ilişkili faturalandırma istenecek.

Konunun böyle olmasının sebebi Aslında yurt dışından bir aracın Türkiye'ye getirip tamirinin ya da bakımının yapıldıktan sonra tekrar gönderilmesi Aslında Dahilde işleme rejimi adı verilen uygulamaya esas Tabii tutuluyor. Yine aynı şekilde bir aracın yurtdışına tamir ve tadilat amacıyla gönderildikten sonra gereken işlemlerin tamamlanmasından sonra yine boş bir şekilde Türkiye'ye geri getirilmesini ise hariçte işleme rejimi adı veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22