Çaldıran'da kış mesaisi gece gündüz devam ediyor

Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kar temizleme çalışmaları ve çatılarda oluşan buz sarkıtlarını temizleme çalışmaları yürüten Çaldıran Belediyesi, çalışmalarını aralıksız yürütüyor.

Çaldıran'da kış mesaisi gece gündüz devam ediyor

Van'da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilerken, Çaldıran Belediyesi oluşturduğu karla mücadele ekipleriyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

Gece gündüz demeden çalışmalarını yürüten Çaldıran Belediyesi karla mücadele ekipleri, yoğunluk yaşanan ilçe merkezinde kaldırım ve çatılardaki buz kütlelerini temizledi.

Türkiye'de kar yağışının yoğun olduğu ilçelerinden biri olan Çaldıran'da insan sağlığı konusunda risk teşkil eden çatılardaki buz sarkıtlarını sürekli temizlediklerini ifade eden Başkan Şefik Ensari, "İlçemizde mevsimin ilk kar yağışından dolayı yüksek kesimlerde kar kalınlığı kısmen 40 santimetreye ulaştı. Hemşerilerimizin özellikle ulaşımlarında sıkıntı yaşamamaları için gece gündüz karla mücadele ekiplerimiz görev başındadır. İlçemiz insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu bir yerdir. İlçe merkezinde bulunan kaldırımlarda biriken karları temizleyerek, yüksek binaların çatılarında oluşan buz sarkıtları karla mücadele ekiplerimizce temizlenerek olası kazaların önüne geçiliyor" dedi.

Zaman zaman yollarda buzlanma yaşandığını ve ekiplerin buna karşı tuzlama çalışmaları yaparak trafik akışının aksamaması için çalıştıklarını söyleyen Ensari, olumsuzluklarla karşılaşan vatandaşların belediyeyi arayıp çözüm noktasında talepte bulunmalarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22