İpekyolu Belediyesi Kadın Spor Merkezi Açtı

Van İpekyolu Belediyesi tarafından oluşturulan ve 9 branşta hizmet verecek olan kadın spor merkezinde gerçekleştirilen tören eşliğinde açıldı.

İpekyolu Belediyesi Kadın Spor Merkezi Açtı

Van İpekyolu Belediyesi tarafından oluşturulan ve 9 branşta hizmet verecek olan kadın spor merkezinde gerçekleştirilen tören eşliğinde açıldı.

Bahçıvan Mahallesi Abdurrahman Gazi 4. sokakta kadınlara ücretsiz bir şekilde hizmet verecek olan spor merkezinin açılışına, İpekyolu Kaymakamı ve belediye başkan vekili Aslan, AK Parti İpekyolu Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu, bahçıvan Mahallesi Muhtarı Nurten sağlam, belediye birim amirleri ile spor salonunda görev yapacak olan antrenörler ile kadınlar katıldı.

Spor Merkezinde Hangi Aktiviteler Yerine Getirilecek?

Pilates, kardiyo, aerobik virgülü boks virgülü Kickbox, yetişkin jimnastik, Latin dansları salsa, Tango gibi 9 branşta hizmet verecek olan kadın spor merkezinde toplamda 550 kadın ücretsiz bir şekilde faydalanacak.

Spor Merkezinde Kimler Eğitim Verecek?

10 profesyonel spor eğitmeni kursu verecek ve ayrıca sınırsız ve ücretsiz bir şekilde kahve, çayı, bitki çayı kadınlara dağıtılacak.

Kadın spor merkezinin açılış töreninde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamlığı ve Belediye başkan vekili Sinan Aslan, İpekyolu Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye hazırlanan kadın spor merkezinin ilk olma özelliğine sahip olduğunu dile getirerek, İlerleyen zamanlarda aynı faaliyetlerine nüfus yoğunluğunun fazla olduğu değişik mahallelerde de yerine getirileceğini açıkladı. Başkan vekili Aslan, "spor hizmeti verilecek olan merkezimize yediden yetmişe kadınlarımızdan fazla talep gelmesi beni son derece memnun etti. zumba, pilates, kardiyo ile pek çok alanda spor merkezimiz hizmet verecek. Bundan sonra bu tür spor merkezlerinin sayısını daha çok artıracağız.

Van İpekyolu'nda Farklı Mahallelerde De Aynı Hizmetler Sağlanacak

Özellikle de kalabalık, sitelerin daha yoğun bir şekilde olduğu nüfusun yoğun olduğu iki Nisan Caddesi ile Ali Paşa Mahallesi ve diğer mahallelerimizde de yeni çalışmalara yönelik arkadaşlarımızı gerekli talimatları verdik. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER