İpekyolu Belediyesi Temizlik Ekipleri Çöp Konteyneri Dağıttı

Van’ın İpekyolu Belediyesi bünyesinde bulunan bütün mahallelere çöp konteynırları itina ile dağıtıldı.

İpekyolu Belediyesi Temizlik Ekipleri Çöp Konteyneri Dağıttı

Van’ın İpekyolu Belediyesi bünyesinde bulunan bütün mahallelere çöp konteynırları itina ile dağıtıldı.

2 aşama şeklinde dağıtımı gerçekleştirilen çöp konteynırları gerek çevre temizliği, gerek belediye hizmetleri ve gerekse de sağlık açısından oldukça önem arz ediyor.

İpekyolu belediyesine bağlı Çevre Koruma ve kontrol Müdürlüğü mahalle muhtarları ile gerçekleştirilen görüşme ve yurttaşlardan gelen istekler sonucunda hazırlanan program bağlamında ilçeye bağlı Merkez ve kırsal alanlarda çöp konteynırları dağıtımı gerçekleştirildi. Muhtarlar gözetiminde 2 aşama şeklinde dağıtımı gerçekleştirilen 400 litrelik 650 adet Galvaniz metal çöp konteynırlarının ilk partisi olan 325 adet çöp konteynırı 2020 senesinin ağustos ayı içerisinde belirlenen mahallelere dağıtılmıştı. Şimdi de ikinci partinin dağıtımı aşamasına gelindi.

Çöp konteyneri olmadığı zaman çöplerin etrafa saçılması çevre kirliliğine yol açıyordu. Diğer taraftan Mahalle sakinlerinin çocukları mahallede oyun oynarken sıtma, astım bronşit gibi hastalıklara yakalanıyordu. Bu durum, görevlileri harekete geçirdi ve çöp konteyneri dağıtım işlemlerine başlandı.

İpekyolu belediyesine bağlı Çevre Koruma ve kontrol Müdürlüğü ilçenin tamamında çöp konteyneri gereksinimi bulunan alanlarının tek tek tespit edildiğini ve çöp konteyneri dağıtım işlemlerinin bu planlama çerçevesinde tamamlandığını kaydetti.

Mahallelere dağıtılan çöp konteynırları sayesinde artık çöpleri etrafa satılmayacak ve düzenli bir şekilde çöp konteyneri içerisinde depolanacak, belediye ekipleri tarafından belirlenen gün ve saatlerde çöp konteynırlarında biriken çöpler toplanarak çöp toplama merkezine gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER