Kısa metrajlı "Köpekçi" filminin galası yapıldı

Yönetmen Hayrettin Alan'ın, Van'da gönüllü olarak sokak hayvanlarını besleyen Şaban'ın öyküsünü anlattığı kısa metrajlı “Köpekçi” filminin galası yapıldı.

Kısa metrajlı "Köpekçi" filminin galası yapıldı

Hayrettin Alan’ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği kısa metrajlı “Köpekçi” filmi, Van’da Rönesans Otel'de düzenlenen gala ile izleyiciyle buluştu.

Galada film gösteriminin ardından bir söyleşi de gerçekleştirildi.

"Geç Gelen Bahar" belgeseliyle göçmen bir kadının hayatını anlatan Alan, bu kez sokak köpeklerini yaşadıkları zorlukları beyaz perdeye yansıtıyor. Film, Van'da gönüllü olarak sokak hayvanlarını besleyen Şaban'ın öyküsünü anlatıyor.

Galada konuşma yapan Alan, "Kentin toz pembe yönlerini göstermek niyetinde değiliz. Ekolojik tahribatın varmış olduğu noktaya değindik. Doğa üzerindeki tahakkümün ve rantın neticesinde şehirlerimiz her geçen gün daha fazla betonlaşıyor. Sokak köpekleri bu yıkımı büyük ölçüde hissediyor” dedi.

Alan’ın konuşmasının ardından söz alan izleyiciler belgesel hakkında sorular sorup hayvan haklarına ve ekolojik mücadeleye dair görüşlerini dile getirdiler. Bir izleyici, köpeklerden korkmasına rağmen belgeseli izledikten sonra ana karakterinin yerinde olmak istediğini söyledi. Evrensel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER