Kontrollü Normalleşme İle Beraber Van Gölü Sahili Vatandaşlarla Doldu Taştı

Kontrollü normalleşme ile beraber özellik  Van'da hafta sonları sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması ile beraber mesire ve piknik alanları vatandaşlarla doldu taştı.

Kontrollü Normalleşme İle Beraber Van Gölü Sahili Vatandaşlarla Doldu Taştı

Kontrollü normalleşme ile beraber özellik  Van'da hafta sonları sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması ile beraber mesire ve piknik alanları vatandaşlarla doldu taştı. Sokağa çıkma yasağı kaldırılması ile beraber artık sıcak havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar, hafta sonu Van Gölü sahillerine adeta Akın etti.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Van, mavi kategorisinde bulunuyordu. Bu durumun korunması amacıyla Van'da yetkililer vatandaşlardan Özellikle de kontrollü serbestlik uygulamaları kapsamında vatandaşlar için çok daha fazla dikkat etmeleri, maske mesafe ve hijyen kurallarına kesinlikle riayet etmeleri gerektiği ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

Koronavirüsü önlemleri bağlamında hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasının hemen akabinde mesire ve Park alanlarına gitme imkanı bulan Vanlılar, ailece açık havanın tadını çıkardı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaların kaldırılması ile beraber Van Gölü Sahilleri vatandaşların akınına uğradı. Edremit ilçesinde bulunan mesire ve piknik alanları başta olmak üzere kentin önemli tarihi ve turistik mekanları dinlenmek amacıyla gelen vatandaşlarla doldu taştı. Sıcak havanın anda gelmesi ile beraber vatandaşlar, Van Gölü sahilinde kahvaltıdan, yakılan mangala ve akşam çaya kadar uzun saatler pikniğin tadını çıkardı.

Sıcak havanın gelmesi ile beraber sokağa çıkma yasağı kılavuzunun kaldırılması da durumu eklenince vatandaşlar bunun tadını gezmekte buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER