Müftü Keskin'den Vanlılara Evden Kur'an öğrenmeye davet

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ülke geneli başlattığı 'Haydi Türkiye Evden Kur'an Öğrenmeye' etkinliğiyle ilgili Van İl Müftüsü Ömer Keskin, 'Haydi Van Evden Kur'an Öğrenmeye' etkinliğiyle Vanlıları online Kur'an okuma eğitimine davet etti.

Müftü Keskin'den Vanlılara Evden Kur'an öğrenmeye davet

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ve salgının etkilerinin azaltılması için evde kalınması gereken bu süreçte Kur'an'ı öğrenmeyen kalmasın düşüncesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Haydi Türkiye Evden Kur'an Öğrenmeye' sloganıyla Kur'an-ı Kerim öğrenme programı düzenlendiği belirtildi. Van İl Müftüsü konu ile ilgili söz konusu programın belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleşeceğini kaydetti.

Haftanın 3 günü boyunca günde toplam 2 saat ders yapılacağını söyleyen Müftü Keskin, programa başvuruların web sayfası üzerinden yapılacağını belirkerek, 14 yaş ve üzerindeki kişilerin başvuruda buluna bileceğini ifade etti. Bu etkinlik sayesinde Kur'an-ı Kerim okumasını bilmeyenlerin rahatlıkla Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenebilmeleri için fayda sağlayacağını söyleyen Keskin, 2 tur şeklinde gerçekleştirilecek programın ilk turuna, 21 Aralık 2020 - 3 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınacağını ve derslerin, 28 Aralık 2020 - 21 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. İkinci tur başvurularının ise 4 – 17 Ocak 2021 tarihleri arasında alınacağını belirten Keskin, ikinci tur derslerin ise 11 Ocak - 7 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER