Ocak ayında Van Gölü'nde yüzüyor

Van'da acil Tıp Doktoru Mehmet Tatlı, Ocak ayının soğuğuna rağmen göle girerek yüzüyor. Dr. Tatlı, soğuk suyun tepeden tırnağa faydalı olduğunu belirtti.

Ocak ayında Van Gölü'nde yüzüyor

Van’da görev yapan Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Tatlı, dondurucu havada Van Gölü’nde yüzdükten sonra kar üstünde güneşlenmesi görenleri şaşırtıyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korona virüs hastalarıyla ilgilenen Acil Tıp Uzmanı Dr. Tatlı, ocak ayında dondurucu havaya aldırış etmeden Van Gölü’nde yüzüyor. Van’a atandığı ilk günden bu yana sabah saatlerinde tarihi Şamran Kanalı ve Van Gölü sahil bandında yürüyüş yapan Dr. Tatlı, yürüyüş sonrası ise gölde yüzmeye başladı. Yaz aylarında bu alışkanlığına başlayan Dr. Tatlı, kış ayında da devam ettirdi.

Ocak ayında hava sıcaklığının sıfırın altında 9 ila 10 dereceye düştüğü Van’da, gölde yüzen doktoru görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor. Özellikle hastanede nöbetçi olduğu günlerde vatandaşa daha iyi hizmet sunmak için sabah saatlerinde Van Gölü’nde yüzen Dr. Tatlı, o günkü başarısını da buna bağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER