Öğrencilerden engelliler için takdir toplayan proje

Van’daki öğrencilerin başlattığı proje kapsamında ilçedeki engellilerin tekerlekli sandalyelerinin bakım ve onarımı yapılıyor.

Öğrencilerden engelliler için takdir toplayan proje

Van Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknoloji Bölümündeki öğrenciler, öğretmenlerinin desteğiyle başlattıkları projeyle engellilere umut oluyor.


Ev ev dolaşarak engelli vatandaşlara hizmet eden öğrenciler, bozulan, kırılan veya eskiyen tekerlekli sandalyeleri onararak sahiplerine teslim ediyor.


Okul atölyesinde tamir işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, tamir ve onarım işleminin ardından dezenfekte ederek sahiplerine iletiyor.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu, öğrencilerin öğretmenlerini de desteğiyle başarılı ve güzel bir projeye imza attıklarının belirtti.


Her zaman bu tür projelerde öğrencilerin yanlarında olacaklarını ifade eden Zorlu, bu başarılı çalışmadan dolayı öğrencileri, idarecileri ve öğretmenleri kutladı.


Okulun öğretmenlerinden Barış Tekinoğlu ise engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek istediklerini söyleyerek, onların yanında olduklarını göstermek için böyle bir proje başlattıklarını anlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER