Okul Bahçeleri Kardan Temizleniyor

​​​​​​​Van'ın Çaldıran ilçesi Belediyesi 15 Şubat tarihinden itibaren okullarda yüz yüze eğitimin başlayacak olması ile beraber karla kaplı olan okul bahçelerini temizledi.

Okul Bahçeleri Kardan Temizleniyor

Van'ın Çaldıran ilçesi Belediyesi 15 Şubat tarihinden itibaren okullarda yüz yüze eğitimin başlayacak olması ile beraber karla kaplı olan okul bahçelerini temizledi. Belediye ekipleri, Daha sonrasında ise okullarda temizlik hizmetlerini yerine getirdi, 100'e yakın  okul yolunun temizlendiğini dile getiren Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, “Belediye olarak Çaldıran ilçemizde bulunan 100'e yakın Okulumuzun tamamının bahçelerinde ve ulaşımın sağlandığı yollarda gerekli faaliyetler yerine getirilerek, yollar biriken karlardan tamamen arındırıldı, Merkez ve kırsal mahallelerde bulunan okul bahçelerinde ise 1 metreyi bulan kar yağışları temizlenerek, okullarımızı eğitime hazır hale getirdik. Öğrencilerimizin sağlıklı ve rahat bir şekilde eğitimlerini alabilmeleri amacıyla elimizden gelebilecek her türlü hizmeti yaptık ve yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz” Şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç gün önce gazetecilere yapmış olduğu açıklamada okullarda yüz yüze eğitimin başlaması amacıyla Bütün hazırlıkların devam ettiğini ve artık çocukların Özlem ile bekledikleri okullarına kavuşacaklarını dile getirmişti. Bunun hemen ardından Van'ın merkezinde ve ilçelerinde okullarda başta dezenfektan işlemleri başta olmak üzere karla kaplı olan yollar temizlenerek öğrencilerin ve öğretmenlerin rahat bir şekilde okula gidip gelmeleri amacıyla altyapı oluşturuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER