Reyhan Buzlukta Saklanır Mı?

Reyhan'ın buzlukta saklanması için öncelikli olarak iyice yıkanması ve daha sonra kurutulması gerekir.

Reyhan Buzlukta Saklanır Mı?

Reyhan'ın buzlukta saklanması için öncelikli olarak iyice yıkanması ve daha sonra kurutulması gerekir. Kurutulmuş reyhan doğrandıktan sonra poşetlenir ve porsiyonlara dahi gerek olmadan (dağılıyor) ama iyi bir şekilde kurutulması gerekir yoksa buzlukta buz gibi karı bulaşır ve ayrılması mümkün olmaz.

Peki Reyhan Buzlukta Nasıl Saklanır?

  • Reyhan kurutulmadan buz dolabına atılırsa eğer kokusu ve tazeliği gider o nedenle kurutulduktan sonra buzlukta saklanması gerekir.
  • Taze salatalarda hafif erimiş bir görüntü meydana gelir fakat yemek dolma gibi lezzetlerde kullanıldığında hiçbir şey kaybetmiyor.
  • Reyhan buzlukta saklandıktan sonra çözüldüğünde ilk hali gibi olmuyor o sebeple salata değil de yemek, börek gibi kullanmak da daha faydalı olur.

Bahar aylarının da gelmesi ile beraber artık havaların sıcak olması başta Reyhan olmak üzere diğer besin maddelerinin buzlukta saklanması gereken süreyi artıracaktır. Şüphesiz ki Reyhan sofralarda mükemmel bir lezzet oluştururken, saklanması ve muhafaza edilmesi ile ilgili özellikle de ev kadınlarının bilinçlenmesi ve başta Reyhan olmak üzere diğer buzlukta saklanması gereken ürünleri muhafaza etmeleri faydalı olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22