Saadet Partisi Van İl Başkanı'ndan sert Kapıköy mesajı: İstifaya davet ediyoruz

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan Kapıköy Sınır Kapısı'nın halen kapalı tutulmasıyla ilgili sert mesaj vererek, "bir hafta içerisinde Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılmasını sağlayamazlarsa, iktidarın milletvekillerini ve il başkanını partilerinden istifa etmeye davet ediyoruz" dedi.

Saadet Partisi Van İl Başkanı'ndan sert Kapıköy mesajı: İstifaya davet ediyoruz

Açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İk Başkanı Özay İlhan, İran'da korana virüs salgınının başlamasını takiben Kapıköy Sınır Kapısı’nın diğer birçok sınır kapısı gibi kapatıldığını belirterek “Fakat geldiğimiz noktada birçok sınır kapısı açılmış, Kapıköy Sınır Kapısı açılmamıştır. Gelinen nokta Van'daki iktidar milletvekillerinin, il başkanının Van'a hizmet konusundaki samimiyetleri açısından bir turnusol kağıdı görevini görecektir" dedi.

"İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ"

İl Başkanı İlhan açıklamasının devamında, "Eğer bir hafta içerisinde Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılmasını sağlayamazlarsa, iktidarın milletvekillerini ve il başkanını partilerinden istifa etmeye davet ediyoruz. Eğer bizim Van diye bir derdimiz yoktur diyorlarsa, herhangi bir açıklama yapmasınlar, herhangi bir girişimde bulunmasınlar”  şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER