Sarıklı Amiralin Şoförü Ve Korumasının İfadeleri Ortaya Çıktı!

104 amiralin bildirisi ile tekrardan gündeme gelen Tekkedeki Sarıklı Amiral olayı ile alakalı soruşturma genişletildi.

Sarıklı Amiralin Şoförü Ve Korumasının İfadeleri Ortaya Çıktı!

104 amiralin bildirisi ile tekrardan gündeme gelen Tekkedeki Sarıklı Amiral olayı ile alakalı soruşturma genişletildi. Deniz İkmal komutanı tuğamiral Mehmet Sarı'nın şoförü ile kurumasını da ifadeleri ortaya çıktı. Amiralin korumaları da tartışılan fotoğrafları doğruladı.

Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili 104 emekli amiralin bildirisinde ikinci husus, Tekkedeki Amiral görüntüleri soruşturma zaten daha önce açılmıştı şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın biz de olumlu bakmayız, Fakat bu olay huzursuzluk yaratan bir bildirinin bahanesi olamaz sözleriyle tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "münferit bir Hadise olduğu açıktır" şeklinde konuştuğu olaya dair soruşturmanın genişlediği bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınmış olan son dakika bilgilerine göre; sarıkla fotoğrafı basına yansıyan Deniz İkmal komutanı tuğamiral Mehmet Sarı'nın yanı sıra aynı zamanda korumalarının ve şoförünün de ifadesi alındı.

Sarıklı Amiralin Şoförü, Makam Aracındaki Bayrağı Kaldırdıklarını Söyledi

Kurdoğlu cemaatinin mensubu olduğu öne sürülen tuğamiral sarının sağlıklı bir biçimde cemaat etkinliğine katılması ve fotoğraf ile görüntülerini medyaya yansıması soruşturmasında sarının Şoförü de ifade verdi. Şoför, vermiş olduğu ifadede otomobildeki bayrağın kaldırıldığını, otomobilde asker olduğunun gizlenmeye çalışıldığını söyledi.

Tekkedeki Sarıklı Amiralin Korumaları Da Fotoğrafı Doğruladı

Sarıklı amiralin tekkedeki görüntüleri basına yansıyınca korumaları da fotoğrafları doğruladı. Cemaat etkinliğine katılım sağlayan Amiral Mehmet Sarı'nın 1991 senesinde Deniz harp okulu'nu teğmen rütbesi ile tamamladığı açıklandı, güvenlik kaynakları soruşturmada sona gelindiğini ve yakın zaman içerisinde tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER