Van çiçekçileri Sevgililer Gününe hazır mı? Peki çiçek fiyatları ne kadar?

Van'daki çiçekçiler, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde hazırlıklarını bitirdi. İşte çiçekçilerdeki fiyat tarifesi ve Van'daki çiçekçilerin son durumu...

Van çiçekçileri Sevgililer Gününe hazır mı? Peki çiçek fiyatları ne kadar?

Van'daki çiçekçiler, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde hazırlıklarını bitirdi. İşte çiçekçilerdeki fiyat tarifesi ve Van'daki çiçekçilerin son durumu...

İçişleri Bakanlığının 14 Şubat Sevgililer Günü'nde çiçekçilerin sokağa çıkma kısıtlamasında muaf olacağını duyulmasının hemen sonrasında Van'da bulunan çiçekçiler hazırlıklarını bitirdi.

1 Adet Canlı Kırmızı Gül Fiyatı Ortalama 15 Tl

Bilindiği gibi artık Sevgililer Günü'nde gül bir klasik halini aldı ve Van'daki çiçekçilerde 1 adet canlı Kırmızı gülün fiyatı ortalama 15 TL civarında satışa sunulurken, Gülün alternatifi olan orkideler ise ortalama 125 TL civarında satışa sunuluyor. Kısıtlamalardan muaf tutuldukları için yetkililere teşekkürlerini dile getiren çiçekçiler, insanları mutlu edebilmek amacıyla Sevgililer Günü'nde 24 saat boyunca hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Çiçekçilik Sektörü Covid-19'dan Etkilendi!

 Van'da faaliyet gösteren çiçekçiler, yapmış oldukları açıklamalarda: koronavirüsü sebebiyle faaliyetlerinin değişik işlediğini dile getirdi. 14 Şubat Sevgililer gününün gelmesiyle beraber Çiçekçilik piyasasında finansal açıdan bir kıpırdama meydana gelmesini beklediklerini dile getiren çiçekçiler, Özellikle de koronavirüsü sürecinde Çiçekçilik faaliyetleri tamamen durma noktasına geldi. Fakat İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan genelgede 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde çiçekçilerin hizmet verebilmesi ile ilgili kararını kendileri açısından çok iyi olduğunu dile getirdiler.

Van Çiçekçilerinden 14 Şubat'a Özel Tasarımlar!

Hafta sonuna denk gelen 14 Şubat Sevgililer Günü amacıyla hazırlıklar devam ediyor. Müşteriler, siparişlerinin çiçekçilere iletiyor ve çiçekler ve bu siparişler amacıyla hazırlıklar yapıyor. 14 Şubat Sevgililer Günü amacıyla özel tasarımlar geliştirildi. Çiçek ve çiçeklere benzeyen hediyeler ile hafta sonu insanların evlerine siparişler yetiştirilmeye çalışılıyor.

Covid-19 salgını bütün esnafı ve bütün insanlığı vurdu. Böyle özel günlerde vatandaşların mutlu olması amacıyla ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Van çiçekçileri 14 Şubat Sevgililer öncesi çiçek satışlarından gayet memnun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER