Van'da 2 Adet Deneyap Atölyesi Kuruluyor!

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu ve Tuşba gençlik merkezlerinde "deneyap teknoloji atölyesi tırnak işareti kuruluyor.

Van'da 2 Adet Deneyap Atölyesi Kuruluyor!

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu ve Tuşba gençlik merkezlerinde "deneyap teknoloji atölyesi tırnak işareti kuruluyor.

Cumhurbaşkanlığı'nın ilk 100 günlük icraat ve programı bağlamında Van'da deneyap teknoloji atölyeleri kurulmasına yönelik Gençlik ve Spor Bakanlığının milli teknoloji hamlesinde rol alacak gençlerin gelişimlerini sağlamak amacıyla pek çok ilde hayata geçirilmiş olan projenin ikinci etabında Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde deneyap teknoloji atölyesi kuruluyor. Van'da deneyap teknoloji atölyesi nin kurulacağına kaydeden Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat inanç, yapmış olduğu açıklamalar da; "Türkiye'nin teknoloji alanında gelişimini ivmelendirmek maksadıyla Cumhurbaşkanımızın ilk 100 günlük kalkınma planında da yer alan deneyap teknoloji atölyesi projesi ile Türkiye genelinde teknoloji atölyeleri kurulması hedeflenmektedir." Şeklinde açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü inanç, programa katılım sağlayan öğrencilerin 3 yıllık bir süreç içerisinde hem temel teknoloji etkinlikleri kazanma hem de özel ilgi alanlarında derinleşme imkanı elde edeceğini açıklayarak, "atölye programları lise düzeyinde 8,9 ile lise hazırlık sınıflarında eğitim gören öğrencilere hitap ediyor. Deneyap teknoloji atölyelerine başvuru yapmak amacıyla öğrencilerimizi İpekyolu ve Tuşba gençlik merkezimize bekliyoruz. Şekilde açıklamalar yapıldı.

Deneyap teknoloji atölyelerinin ilimizde 2 gençlik merkezinin kurulması talimatını veren başta başkanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu' na, Gençlik Hizmetleri Genel müdürlüğümüze ve Emeği geçen herkese ilimiz gençliği adına çok teşekkür ediyoruz. Deneyap teknoloji atölyelerimiz, ilimize ve ilimiz gençliğine Hayırlı olsun. Șeklinde konuşuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER