Van'da Ağaçları Kesip Van Gölü'ne Attılar

Alınan son dakika haberine göre; Edremit'te ağaçları kesip Van Gölü'ne attılar. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından onlarca ağaca zarar verildi.

Van'da Ağaçları Kesip Van Gölü'ne Attılar

Alınan son dakika haberine göre; Edremit'te ağaçları kesip Van Gölü'ne attılar. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından onlarca ağaca zarar verildi.

Meydana gelen bu çirkin eylemi kanayan Başkan Say: neyin Kinidir bu, neyin nefreti? 'Şeklinde tepki gösterdi. Ağaç bu ya ağaç hepimizin malı Van'ın Edremit Belediyesi'ne ait olan ve vatandaşların piknik yapmak amacıyla sürekli geldikleri Edremit sahilinde bulunan ağaçları kesip Van Gölü'ne atan kişilerin kim oldukları ile ilgili araştırma ve bulma çalışmaları henüz devam ederken konu ile ilgili çarpıcı tepkiler gelmeye devam ediyor.

Neler Olmuştu?

Edinilmiş olan son bilgilere göre olay, dün akşam saatlerinde Van Gölü sahilinde bulunan mesire alanında meydana geldi.

İpek Yolu üzerinde Devlet Su İşleri dinlenme tesisleri yanında bulunan bölgede bulunan ağaçlar, kimliği henüz belirlenmemiş olan kişi ya da kişiler tarafından kesilerek Van Gölü'ne atıldı.

Pek çok ağaç, testere ile kesilerek Van Gölü'ne atılırken virgülle bazıları ise kökünden kırılarak tahrip edildi.

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin düzenli bir şekilde bakımı başta olmak üzere yer yer yeni dikimler yaptıkları alanlarda ağaçlara verilen zarar ise görenleri adeta içini sızlatıyor. Mevcut yeşillik alanların korunması hususunda bir dizi tedbirler alan ve çeşitli Kent ormanlarının meydana getirilmesi hususunda projelerini bir bir hayata geçiren Edremit Belediyesi ise çirkin eylemi kınadı.

 Neyin Kinidir Bu, Neyin Nefreti?

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, meydana gelen bu çirkin saldırıyı kınadı. Pek çok yetişkin ağaç başta olmak üzere Özellikle de yeni ekilmiş ya da dikilmiş olan ağaçlara da zarar verildiğini dile getiren İsmail Say, 'maalesef yine bir takım doğa düşmanları Şehrimize güzellik katsın diye yetişkin ağaçları kılmış ve Zarar vermiş dedi.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelere göre Van ili mavi kategorisinde bulunmuştu ve kontrollü normalleşme ile beraber Özellikle de hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırıldığı saatleri içerisinde vatandaşlar piknik malzemelerini alıp Edremit sahili boyunca Özellikle de Park ve mesire alanlarında doyasıya eğlenmiş diye ve güneşlenmiş ti Tüm bu güzel görüntülerini akabinde bu şekilde ağaçlara zarar verilmesi başta Vanlılar olmak üzere bütün Türkiye'nin adeta ciğerimi yaktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22