Van'da Camiden Sadaka Kutusunu Çalan Şahıs Tutuklandı

 Van’da 4 camiden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle bir şahıs çıkarılmış olduğu mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Van'da Camiden Sadaka Kutusunu Çalan Şahıs Tutuklandı

 Van’da 4 camiden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle bir şahıs çıkarılmış olduğu mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Kent genelinde son 3 hafta içerisinde 4 ayrı camiden hırsızlık olayı meydana geldiği açıklandı. Yurttaşların gelmediği saatler içerisinde camilerde bulunan sadaka kutuları ve vaaz vermek amacıyla kullanılan elektronik cihazların çalınması vakaları ile ilgili olarak Van İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri tarafından özel bir ekip oluşturuldu ve bu ekip harekete geçti.. Hırsızlık olaylarının Şüpheli ve şüphelilerinin tespit edilmesi ve gözaltına alınmasına yönelik gerçekleştirilen faaliyetler neticesinde, şüpheli E.U adındaki şahıs, çaldığı malzemelerle beraber yakalanmıştır. Şüpheli şahıs, Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan işlemlerin hemen sonrasında çıkarılmış olduğu adli makamlar tarafından tutuklanarak hapishaneye gönderilmiştir. Şeklinde açıklama yapıldı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel bir ekip, Özellikle de son 3 hafta içerisinde 4 ayrı camide çeşitli sadaka kutulara başta olmak üzere vaaz vermek amacıyla camilerde bulunması gereken Elektronik cihaz ve ekipmanları çaldığı tespit edilen kişi ve kişiler polislerin sıkı takip etmesi ve mükemmel bir şekilde operasyon düzenlemesi neticesinde şahıslar çalmış oldukları malzemelerle beraber yakalanmıştır. Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından işlemleri tamamlanan Şahıslar ya da şahıslar çıkarılmış olduğu mahkeme tarafından tutuklanma kararı verildi ve hapishaneye (cezaevine) gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22