Van'da Güzel Havayı Gören Vatandaşlar Kısıtlamayı Unuttu!

Van’da sokağa çıkma yasaklarının 10. haftasında havaların güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar, dışarıya akın etti. Covid-19 salgınını önlemek maksadıyla İçişleri Bakanı tarafından uygulamaya konulan sokağa çıkma kısıtlamaları halen devam ediyor. Hafta içi belirli saatlere kadar devam eden kısıtlama cumartesi Pazar günleri tam gün olacak şekilde uygulanıyor.

Van'da Güzel Havayı Gören Vatandaşlar Kısıtlamayı Unuttu!

Van’da sokağa çıkma yasaklarının 10. haftasında havaların güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar, dışarıya akın etti. Covid-19 salgınını önlemek maksadıyla İçişleri Bakanı tarafından uygulamaya konulan sokağa çıkma kısıtlamaları halen devam ediyor. Hafta içi belirli saatlere kadar devam eden kısıtlama cumartesi Pazar günleri tam gün olacak şekilde uygulanıyor. Yalnızca hasta olan kişilerin ya da zaruri bir gereksinimi yerine getirmek isteyen vatandaşların, seyahat izin belgesini alıp seyahate çıkmaları ya da hastane ve eczanelere gidecek olan vatandaşların ise yine aynı şekilde bu durumu ve bu durumun haklılığını ibraz edecek bir belgeye sahip olmaları gerekir.

Cuma akşamları akşam saat 21:00’dan itibaren başlayıp Pazartesi günü saat 05:00’a kadar devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlaması, Van sokaklarında da devam ederken, güneşli havayı gören vatandaşlar kısıtlamaya aldırış etmeden kendilerini dışarı attı. Öğrenciler ile beraber vatandaşlar da dışarı çıktı. Özellikle de özel eğitim kurslarının yüz yüze eğitime geçmesi ile beraber kent merkezinde öğrenciler yoğun bir biçimde göze çarparken, öğrencilerle beraber vatandaşların da aynı şekilde dışarıda gezdikleri görüldü. Özellikle de ara sokaklarda kameralara yansıyan vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına dahi aldırış etmediği gözlemlendi.

Diğer taraftan Van'da yaşayan vatandaşlar, pazartesi gününün gelmesini beklemeden, saat 17:00’ a kadar hizmet veren marketlere gidip alışveriş yaptılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER