Van'da sıcak havayla beraber vatandaşlar kendini dışarı attı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Van ve bölge illeri için çığ ve buzlanma uyarısı yapılırken, hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece artacağı belirtiildi.

Van'da sıcak havayla beraber vatandaşlar kendini dışarı attı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı belirtilerek, “Buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar olabileceğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

VAN'DA SICAKLIK 7 DERECE

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. İl merkezleri için beklenen en yüksek sıcaklıklar; Bitlis’te 2, Van’da 7, Hakkâri’de 11 ve Muş’ta 4 derece olması beklenmektedir. Yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi. İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER